خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  مرکز بهزیستی در مرگ یک نوزاد مقصر شناخته شد

مرکز بهزیستی در مرگ یک نوزاد مقصر شناخته شد

خبرگزاری هرانا ـ یکی از مراکز بهزیستی تهران به‌ خاطر مرگ نوزاد ۷ماهه توسط کودک ۵ساله از سوی کارشناسان دادگستری مقصر شناخته شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، ماجرای این حادثه به ۲۴ مرداد‌ماه سال‌ جاری برمی‌گردد. آن روز نوزاد ۷ماهه‌ای که به‌ علت اعتیاد پدر و مادرش و نداشتن شرایط نگهداری از کودکشان در یکی از شیرخوارگاه‌های تهران بود، به‌دلیل شدت جراحت به بیمارستان منتقل شد و تحت درمان قرار گرفت. با وجود تلاش تیم پزشکی، وی در نهایت جان باخت و از آنجا که مرگ وی مشکوک بود موضوع به قاضی ایلخانی کشیک جنایی تهران اطلاع داده شد.

با دستور وی تحقیقات در این خصوص آغاز و مشخص شد که این نوزاد توسط کودک ۵ساله‌ای در شیرخوارگاه به کام مرگ رفته است. بازبینی تصاویر دوربین مداربسته حکایت از این داشت که برای چند لحظه یکی از کارکنان شیرخوارگاه برای انجام کاری از اتاق بیرون رفته و در آن لحظه کودک ۵ساله‌ای که در اتاق بود به سمت نوزاد رفت و سرش را به زمین کوبید.

این کودک ۵ساله که پیش از این توسط پدر و مادر معتادش شکنجه می‌شد، ‌تنها ۲ روز بود که به شیرخوارگاه سپرده شده بود و رفتارهای تهاجمی داشت. او پس از حادثه با زبان کودکی به کارکنان شیرخوارگاه گفت که در حال بازی با نوزاد بوده است. به‌دنبال این حادثه، کارکنان شیرخوارگاه در شعبه هشتم دادسرای جنایی تهران حاضر شدند و عنوان داشتند که با کمبود نیرو در آنجا مواجه هستند به‌طوری‌که روز حادثه وقتی یکی از کارکنان برای چند دقیقه از اتاق بیرون رفت چنین حادثه تلخی رقم خورد.در چنین شرایطی قاضی دستور بررسی‌های لازم در این خصوص را صادر کرد تا مقصر اصلی ماجرا شناسایی شود. سه کارشناس رسمی دادگستری کمیسیونی تشکیل دادند و پس ازبررسی و تحقیقات اعلام کردند که یکی از مراکز بهزیستی به‌دلیل عدم‌ تأمین نیرو برای شیرخوارگاه مقصر هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید