خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  بازگشت سه زندانی زندان رجایی شهر از انفرادی

بازگشت سه زندانی زندان رجایی شهر از انفرادی

خبرگزاری هرانا- سعید عابدینی، مصطفی اسکندری و خالد حردانی پس از تحمل پنج روز انفرادی به سالن دوازده زندان رجایی شهر بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این سه تن اوایل این هفته به طور ناگهانی و بدون هیچ توضیح مشخصی به انفرادی منتقل شدند، مسئله ای که اعتراض شدید تعدادی از همبندیان آنان را در پی داشت.

«سعید عابدینی» شهروند ایرانی-آمریکایی در اوایل مهر ماه سال ۹۱ پس از بازگشت به ایران در منزل پدری‌اش، بازداشت شد. عابدینی در اوایل بهمن ماه ۹۱ به اتهام تشکیل و راه‌اندازی کلیساهای خانگی به قصد برهم زدن امنیت ملی، از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به هشت سال حبس تعزیری محکوم شد که در نتیجه اعتراض به این رای، پرونده وی به شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران ارجاع و این شعبه نیز رای دادگاه بدوی را تایید کرد.

خالد حردانی در سال ۷۹ به اتهام اخلال در امنیت پرواز به اعدام محکوم گردید که این حکم پس از اعتراض وکلا و خانوده‌اش نسبت به روند محاکمه، لغو و به حبس ابد کاهش یافت، وی بعدا به هفت سال زندان جداگانه و شش سال تبعید به شهرستان خاش محکوم شد و هم اکنون در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان رجایی شهر کرج می‌باشد.

مصطفی اسکندری نیز زندانی  سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج، دانشجوی رشته پزشکی و از بازداشت شدگان مراسم چهلم ندا آقا سلطان در بهشت زهرا می‌باشد که در هشتم مردادماه سال ۸۸ به همراه همسرش، کبری زاغه دوست بازداشت و با اتهاماتی همچون «تشویش اذهان عمومی» و «مصاحبه با رسانه‌های بیگانه» و نیز اتهاماتی امنیتی به حکم سنگین ۳۱ سال زندان محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید