خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ چهار کارگر در اثر فقدان ایمنی در محیط کار

مرگ چهار کارگر در اثر فقدان ایمنی در محیط کار

خبرگزاری هرانا – معاون فرماندار شهرستان شیروان از مرگ چهار کارگر در نیروگاه برق سیکل ترکیبی شیروان به دلیل سقوط از ارتفاع ۵۰ متری خبرداد.

به گزارش هرانا به نقل از مهر؛ عصر پنجشنبه در حالیکه شماری از کارگران این نیروگاه مشغول کار بر روی قسمت برج خنک کننده این نیروگاه و جابجایی قالب‌های بدنه بتن ریزی شده آن بودند بر اثر سقوط از ارتفاع جان باختند.

محمد عوض‌زاده با بیان این مطلب به خبرنگار مهر گفت: این حادثه حدود ساعت ۱۴ امروز پنجشنبه رخ داد و یک نفر از کارگران نیز به دلیل صدمه شدید به بیمارستان منتقل شد.

وی ارتفاع برخ خنک کننده نیروگاه برق سیکل ترکیبی شیروان را ۵۰ متر عنوان کرد و گفت: متاسفانه سقوط پنج تن از کارگران از این ارتفاع موجب شد تا شاهد این حادثه تلخ باشیم.

معاون سیاسی فرماندار شیروان با تسلیت این حادثه به خانواده جان باختگان افزود: دو نفر از جان باختگان این حادثه از اهالی شیروان و دو تن دیگر از اهالی رشت و اردبیل هستند.

عوض‌زاده گفت: به محض وقوع این حادثه نیروهای امدادی اعم از آتش نشانی و هلال احمر در محل حاضر و کار انتقال مصدوم این حادثه و اجساد جان باختگان را انجام دادند.

عوض‌زاده تصریح کرد: براساس آخرین اطلاع، مصدوم این حادثه که او نیز از اهالی اردبیل است ابتدا به بیمارستان امام خمینی (ره) شیروان منتقل اما به دلیل شکستگی‌های مختلف ساعاتی قبل به بیمارستان امام علی (ع) بجنورد منتقل شده است.

معاون سیاسی فرماندار شیروان افزود: کار‌شناسان اداره کل کار و امور اجتماعی خراسان شمالی و آتش نشانی و سایر مقامات مسئول در حال بررسی علت این حادثه هستند.

وی اظهار داشت: به دلیل انجام کار کار‌شناسان، کار در این بخش از نیروگاه موقتا تعطیل و پیمانکار مربوطه تا روشن شدن علت حادثه بازداشت شده است.

عوض‌زاده گفت: این بخش از نیروگاه در اختیار پیمانکار بخش خصوصی بوده و تا کنون به دلیل ناتمام ماندن کار، به نیروگاه تحویل نشده بود.

 نیروگاه سیکل ترکیبی شیروان در ۱۰ کیلومتری جنوب شرقی شیروان واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید