خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  آغاز طرح جمع‌آوری معتادان مرد متجاهر پایتخت از محله هرندی

آغاز طرح جمع‌آوری معتادان مرد متجاهر پایتخت از محله هرندی

خبرگزاری هرانا ـ معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران از آغاز طرح جمع آوری معتادان مرد متجاهر در سطح شهر و معابر پایتخت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آنا، حجت اسلام میثم امرودی در حاشیه طرح جمع آوری معتادان متجاهر مرد در محله هرندی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: “در آخرین جلسه شورای شهر تهران بحثی در خصوص جمع آوری معتادان متجاهر آغاز شد”.

وی با بیان اینکه معتادان متجاهر برای پایتخت نشینان به یک دغدغه بزرگ تبدیل شده اند افزود: “به همین منظور قرارگاه مرکزی با همکاری شهرداری، بهزیستی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، پلیس مبارزه با مواد مخدر، فرمانداری، استانداری و شهرداری تشکیل شد”.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه قوه قضائیه بر فعالیت تمامی اعضای این قرارگاه نظارت می کند عنوان کرد: “این طرح از دیروز آغاز شده و در این راستا شهرداری با حمایت نیروی انتظامی و پلیس مبارزه با مواد مخدر جمع آوری معتادان متجاهر و کارتن خواب ها را آغاز کرده است”.

امرودی با بیان اینکه برای این امر برنامه ای تدوین شده بود که ما بر اساس آن برنامه فعالیت می کنیم گفت: “این افراد ۶ تا ۹ ماه در مراکز بازپروری نگهداری می شوند و یک سال در واحد مددکاری برای آنها اقدامات لازم صورت می گیرد، سپس فعالیت و وضعیت این افراد توسط مددکاران مورد رصد قرار می گیرد تا دوباره آلوده نشوند و به ورطه اعتیاد باز نگردند”.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران در خصوص آخرین وضعیت جمع آوری زنان معتاد متجاهر توضیح داد: “تا به امروز بیش از ۴۰۵ زن معتاد متجاهر در مرکز شفق پذیرفته شده اند که البته تعدادی از آنها معتاد نبودند به همین منظور افراد را به منظور آموختن حرفه به خانه های کارورزی منتقل کردیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید