خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  قانون امر به معروف و نهی از منکر تصویب شد

قانون امر به معروف و نهی از منکر تصویب شد

خبرگزاری هرانا ـ دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر از تصویب قانون امر به معروف و نهی از منکر خبر داد و گفت که این قانون قابلیت اجرایی شدن دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام سیداحمد زرگر، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت که قانون امر به معروف و نهی از منکر تصویب شد و قابلیت اجرایی شدن دارد.

وی همچنین درباره قانون کردن اصل هشتم قانون اساسی درباره امر به معروف و نهی از منکر، اضافه کرد: “از زمان مطرح شدن این موضوع تا الان ۱۶ سال طول کشید، در دولت نهم و دهم تصویب شد، این موضوع در کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح شد ولی به تصویب نرسید”.

دبیرکل ستاد امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: “برای تصویب این قانون تاکنون ۲۲ سال کار شد، برنامه داریم که سازمان یا وزارتخانه امر به معروف و نهی از منکر در کشور تشکیل شود”.

زرگر با بیان اینکه قانون امر به معروف و نهی از منکر تصویب شد و قابلیت اجرایی دارد، گفت: “این قانون آماده است و در حال حاضر این موضوع قرار است در کشور پیاده شود”.

وی اضافه کرد: “بر‌اساس قانون ائمه جمعه رئیس تشکیلات امر به معروف و نهی از منکر در استان‌ها ائمه جمعه و جماعات هستند و استاندار نیز به‌عنوان دبیران این ستاد معرفی شدند”.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان کرد: “معضلات پیش‌رو در هر استان به‌خوبی شناسایی و نسبت به رفع آن نیز راهکار تعیین می‌شود”.

وی خواستار مردمی کردن اجرای امر به معروف و نهی از منکر در سطح کشور شد و تأکید کرد: “در ادارات به‌نام یاران معروف در مدارس به‌نام یادآوران و در جامعه به‌نام طلایه‌داران امر به معروف و نهی از منکر فعالیت می‌کنند”.

زرگر در پایان گفت: “نیرویی که برای امر به معروف و نهی از منکر قرار است فعالیت کند، نیاز به شناسایی دارد، باید نیرویی که در این طرح قرار است فعالیت کند، آموزش لازم را ببیند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید