خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  آخرین وضعیت طرح آمران به معروف در مجلس؛ آمران شناسنامه‌دار می‌شوند

آخرین وضعیت طرح آمران به معروف در مجلس؛ آمران شناسنامه‌دار می‌شوند

خبرگزاری هرانا – عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، آخرین وضعیت طرح آمران به معروف در مجلس شورای اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش هرانا به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ «علی جلیلیان» اظهار کرد: طرح آمران به معروف در مجلس تصویب شده اما شورای نگهبان ایراداتی بر این طرح گرفته که پس از رفع آن، طرح اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه شرعی مسلمانان است و در جامعه به‌صورت عملی انجام می‌شود، افزود: آمران به معروف نیازمند حمایت قانونی هستند و افرادی که اقدام به وظیفه شرعی خود کرده‌اند و امر به معروف را انجام می‌دهند نیاز به حمایت قانونی دارند تا بتوانند تکلیف شرعی خود در جامعه را انجام دهند.
جلیلیان خاطرنشان کرد: با اجرای طرح آمران به معروف، زمانی که آمران مورد تعرض افراد مغرض قرار گیرند از حمایت قانونی برخوردار می‌شوند و با این افراد بر اساس قانون رفتار می‌شود.

وی ادامه داد: تصویب و اجرای طرح آمران به معروف موجب می‌شود تا این عده از افراد شناسنامه‌دار شده و آموزش‌های لازم را ببینند و اقدام آن‌ها لسانی و در حد ارشاد است.

جلیلیان با بیان اینکه رفع ایرادات طرح آمران به معروف در مرحله نهایی قرار دارد، گفت: به‌محض رفع ایرادات و انجام اصلاحات مورد نیاز، طرح آمران به معروف اجرایی می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید