خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴, 19th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۹/۲۶ ساعت ۱۹:۳۸:۴۷

    خانه  > slide, زندانیان  >  حدود دو ماه بی خبری از میثاق یزدان نژاد

حدود دو ماه بی خبری از میثاق یزدان نژاد

خبرگزاری هرانا – حدود دوماه از انتقال میثاق یزدان نژاد، زندانی سیاسی به بند دو الف، بازداشتگاه ویژه سپاه پاسداران مستقر در زندان اوین می گذرد و با عدم تماس و ملاقات در تمام این مدت، از وی هیچ خبری در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با وجود گذشت حدود دو ماه از انتقال میثاق یزدان نژاد، زندانی سیاسی به بند دو الف، بازداشتگاه ویزه سپاه پاسداران مستقر در زندان اوین، از این زندانی سیاسی هیچ خبری در دست نیست و هیچ تماس و یا امکان ملاقاتی برای ارتباط با وی میسر نشده است.

میثاق یزدان نژاد، زندانی سیاسی که از روز چهارم آبان ماه از زندان رجائی شهر خارج گردیده در بند دو الف، بازداشتگاه ویژه اطلاعات سپاه در زندان اوین در وضعیت انفرادی محبوس است.

گفته شده است که پرونده این زندانی به شعبه یک بازپرسی اوین ارجاع داده شده است ولی از اتهامات وی اطلاع دقیقی در دست نیست.

پیشتر اعلام شده بود که زندانی سیاسی، میثاق یزدان نژاد جهت درمان به بیمارستان اعزام شده است.

گفتنی است که در نهمین سال زندان میثاق یزدان نژاد، حکم ۱۳ سال حبس این زندانی سیاسی پس از اعاده دادرسی توسط شعبه ۱۴ دیوان عالی کشور نقض شده و قرار است شعبه هم عرض مجددا به پرونده این زندانی سیاسی رسیدگی کند.

میثاق یزدان‌نژاد، دانشجوی رشتۀ مترجمی پیام نور، در تاریخ ۱۹ شهریورماه ۱۳۸۶ توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و توسط قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و همچنین دادگاه انقلاب شهرری و پس از تبدیل حکم در شعبه ۳۶ تجدیدنظر، جمعا به ۱۳ سال زندان به دلیل شرکت در مراسم نوزدهمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی و ارتباط و همکاری با سازمان مجاهدین خلق محکوم شد، این زندانی پیش از انتقال در حال سپری کردن نهمین سال حبس خود در زندان رجایی شهر بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید