خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۹/۲۳ ساعت ۱۲:۲۴:۱۲

    خانه  > اندیشه و بیان, زنان  >  عادی شدن ورود تورهای گردشگری به کویر مرنجاب

عادی شدن ورود تورهای گردشگری به کویر مرنجاب

خبرگزاری هرانا ـ ورود تورهای گردشگری به کویر مرنجاب، به حالت عادی بازمی‌گردد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، پس از صدور دستور رییس کل دادگستری اصفهان برای برخورد با تورهای مختلط در کویر مرنجاب، شهرستان آران و بیدگل وارد شور شد و سرانجام به این تصمیم رسید که ورود تورهای گردشگری به کویر مرنجاب فعلا به حالت عادی و متعارف خود بازگردد و اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان نیز تا یک ماه آینده طرح ساماندهی مرنجاب را تهیه کند و به اجرا بگذارد.

رییس کل دادگستری استان اصفهان پیشتر دستور برخورد قاطع با متخلفان و تورهای مختلط در منطقه مرنجاب را صادر کرد. این دستور بدون آن که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در جریان قرار داده شود، مستقیم به دادستان آران و بیدگل داده شد.

دادسرای عمومی و انقلاب آران و بیدگل نیز طبق این این دستور، نامه‌ای را مبنی بر توقف ورود تورهای مختلط به کویر مرنجاب و شهر زیرزمینی نوش‌آباد به فرماندهی انتظامی آران و بیدگل ارسال کرد. در این نامه مقرر شد از ۲۳ آذرماه از ورود تمام تورهای مختلط جلوگیری شود.

دلیل این دستور طبق آنچه دادستان دادسرای عمومی و انقلاب آران و بیدگل گفته، حوادث پیش آمده در چند سال اخیر در مرنجاب بویژه حوادث روز هشتم محرم بوده که به دلیل آنچه کشف حجاب در این منطقه خوانده شده اعتراضات گسترده‌ای را در سطح شهرستان در پی داشته است.

دادستان در این زمینه گامی فراتر رفت و گفت که در صورت ساماندهی نشدن منطقه گردشگری مرنجاب، برای بسته شدن این منطقه منتظر مصوبه و قانونی نخواهیم بود و به وظیفه شرعی خود عمل خواهیم کرد.

چهار سال پیش نیز دادستان آران و بیدگل پس از انتشار فیلم‌هایی از برخی رفتارهای برخی مسافران، ورود گردشگران به کویر مرنجاب را محدود کرد. آن زمان نیروی انتظامی با استقرار در مسیر دسترسی به کویر مرنجاب مانع ورود تورهای جوان و مختلط به این کویر می‌شد. دامنه این برخوردها آنقدر گسترده شد تا بسیاری از آژانس‌های گردشگری، برنامه سفر به مرنجاب را تعطیل کردند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید