خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مرگ یک هوادار و تماشاگر به دلیل عدم رسیدگی و انتقال به موقع

مرگ یک هوادار و تماشاگر به دلیل عدم رسیدگی و انتقال به موقع

خبرگزاری هرانا ـ یک تماشاگر و هوادار مصدوم در بازی پرسپولیس و نفت تهران به دلیل اختلاف نظر بین دو گروه آمبولانس و عدم رسیدگی به موقع در گذشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، سه شنبه گذشته و در جریان دیدار تیم های پرسپولیس و نفت تهران در ورزشگاه تختی، یک تماشاگر و هوادار مصدوم به دلیل عدم رسیدگی به موقع و اختلاف نظر بین دو گروه آمبولانس در انتقال وی به بیمارستان درگذشت.

طبق گزارشی که شبکه دو در بخش خبری ۲۰ و ۳۰ خود منتشر کرد ظاهرا اختلاف نظر بین دو گروه آمبولانس باعث شده که امدادرسانی به یک هوادار مصدوم به موقع انجام نشود و او سرانجام جان به جان آفرین تسلیم کرد.

آنطور که هواداران حاضر در صحنه می‌گفتند بارها از آمبولانس‌ مستقر در کنار زمین درخواست امداد رسانی شده اما گفته می‌شود که ما نمی‌توانیم به تماشاگران امدادرسانی کنیم و ما آمبولانس خصوصی هستیم.

سعید فتاحی مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر در این ارتباط گفت: “سازمان لیگ در این مورد کاره‌ای نیست. تمامی باشگاه‌های تهرانی در لیگ برتر با آمبولانس ناجی قرارداد دارند و پول‌شان را هم از باشگاه‌ها دریافت می‌کنند. حتی سال گذشته ناجی به دلیل اینکه استقلال و پرسپولیس پول‌شان را پرداخت نکرده بودند نمی‌خواست دیگر در مسابقات لیگ برتر حاضر شود.”

این مسئول در ادامه حرف‌هایش تصریح کرد: “آمبولانس‌های کنار زمین فقط در قبال مربیان و بازیکنان مسئول است و طبق مصوبه شورای تامین آمبولانس اورژانس برای امدادرسانی به تماشاگران فوتبال در ورزشگاه مستقر می‌شود. آمبولانس اورژانس هم در ورزشگاه تختی تهران در دیدار پرسپولیس و نفت حضور داشته و ساعت ورود و خروج‌هایشان هم مشخص است.”

لازم به ذکر است که مسئولان آمبولانس اورژانس خواستار حضور در کنار زمین شده‌اند که به ایشان گفته شده که طبق مقررات آنها اجازه چنین کاری را ندارند.

حسن عباسی، مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران، نیز در همین رابطه و با بیان اینکه تکنسین های اورژانس تهران دو گروه آمبولانس و یک اتوبوس آمبولانس را به ورزشگاه تختی اعزام کردند، به ایرنا می گوید: بدلیل حضور دو گروه آمبولانس بخش خصوصی که طرف قرار داد باشگاه نفت تهران بوده از حضور آمبولانس های اورژانس تهران به داخل ورزشگاه جلوگیری شد و تکنیسین های اورژانس به همراه آمبولانس ها در محوطه بیرون ورزشگاه مستقر شدند.

عباسی گفت: ابتدا فرد مصدوم به آمبولانس بخش خصوصی مراجعه کرده اما از پذیرش این فرد جلوگیری می کنند.

وی با بیان اینکه آمبولانس های اورژانس در بیرون ورزشگاه حضور داشته اند،افزود: یکی از تماشاگران دوان دوان خود را به محل حضور عوامل اورژانس می رساند و خبر مصدومیت یک تماشاگر را به ما می دهد که از ورود آمبولانس از درب اصلی ورزشگاه جلوگیری شد و تکنیسین های اورژانس مجبور شدند از درهای پشتی بر بالین فرد مصدوم حاضر شوند.

عباسی تاکید کرد: عوامل اورژانس سه دقیقه بعد بر بالین فرد مصدوم حاضر شده و همزمان با آغاز عملیات احیای قلبی و ریوی ، بیمار را به بیمارستان بعثت ناجا منتقل می کنند.

وی خاطرنشان کرد: به رغم انجام عملیات احیا و انتقال سریع بیمار به بیمارستان و تلاش های پزشکان بیمارستان این فرد جان خود را بر اثر سکته قلبی از دست داد.

گفتنی است که در مسابقات لیگ برتر در استان‌های دیگر کار امداد رسانی به تماشاگرران و بازیکنان و مربیان را آمبولانس‌های اورژانس انجام می‌دهد زیرا در شهرستان‌ها آمبولانس‌های خصوصی حضوری فعال ندارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید