خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  صدور قرار کفالت برای زرتشت احمدی راغب

صدور قرار کفالت برای زرتشت احمدی راغب

خبرگزاری هرانا – برای اسماعیل (زرتشت) احمدی راغب، فعال مدنی محبوس در بند هشت زندان اوین قرار کفالت صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، برای اسماعیل (زرتشت) احمدی راغب، فعال مدنی محبوس در بند هشت زندان اوین قرار کفالت صادر شده و گفته شده که در روزهای آینده با تودیع این قرار آزاد خواهد شد.

آقای احمدی راغب در روز شنبه ۳۰ آبان ماه به همراه تعدادی از فعالین مدنی در تجمع مقابل زندان اوین بازداشت شده و به بند هشت این زندان انتقال یافت.

گفتنی است حدود بیست تن از فعالین مدنی طی تجمعات اعتراضی در مقابل زندان اوین و ساختمان دنا بازداشت شدند که تنی چند از ایشان هنوز در زندان اوین در وضعیت بازداشت به سر می برند.

لازم به یادآوری است که جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی، جانباختگان و مدافعان حقوق‌بشر، به نشانه اعتراض روزهای دوشنبه در مقابل دفتر لاستیک دنا در میدان ونک تهران، نبش خیابان گاندی، گرد هم جمع می‌شوند. آن‌ها روزهای شنبه هم با تجمع در مقابل زندان اوین، خواستار آزادی زندانیان سیاسی می‌شوند.

تعدادی از فعالان سیاسی و مدنی معترض که در این تجمعات شرکت می‌کنند، صبح روز شنبه ۳۰ آبان، در مقابل زندان اوین بازداشت و به بازداشتگاه‌های مختلفی منتقل شدند و تعدادی نیز در مقابل ساختمان دنا بازداشت شدند.

اسماعیل (زرتشت) احمدی راغب پیشتر نیز در آبان ماه سال جاری به دادگاه انقلاب شهریار و همچنین در تیرماه سال جاری به پلیس امنیت احضار شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید