خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ ساعت ۲۲:۳۲:۵۵

    خانه  > سایر گروهها  >  انفجار مین در مریوان قربانی گرفت

انفجار مین در مریوان قربانی گرفت

خبرگزاری هرانا ـ رئیس بیمارستان بوعلی مریوان، گفت که در اثر انفجار مین بر جا مانده از دوران جنگ در مرز ساوجی شهرستان مریوان، یک نفر جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، عبدا لله ربانی افزود: “امروز “م ش م” ۵۰ ساله که برای کارگری به کردستان عراق رفته بود از مرز ساوجی قصد بازگشت به شهرستان مریوان را داشت که بر اثر انفجار مین جان خود را از دست داد”.

وی اظهار کرد: “این فرد که در ابتدا بر اثر این انفجار مصدوم شده بود با حضور عوامل امدادی و نیروهای هلال احمر مریوان برای درمان به بیمارستان بوعلی انتقال داد می شود که متاسفانه به علت شدت انفجار جان خود را از دست می دهد”.

وی با بیان اینکه مین و مواد منفجره عمل نکرده به شکل پراکنده در مناطق مرزی مریوان و روستاهای اطراف آن وجود دارد از مردم و ساکنان مناطق مرزی خواست از تردد در نقاط ناشناخته مرزی خودداری کنند و به محض مشاهده هرگونه مواد منفجره مراتب را به نیروهای پاکسازی مرکز مین زدایی اطلاع دهند و از دست زدن، جا به جایی و انتقال این مواد خودداری کنند.

وی همچنین از مردم و روستائیان مرزنشین مریوان خواست از جمع آوری ضایعات جنگی و نگهداری آنها در محل زندگی خودداری کنند.

استان کردستان با ۲۷۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق، در چند سال گذشته به دفعات متعدد شاهد انفجار مین به جای مانده از دوران جنگ بوده است.

دو سال گذشته نیز بر اثر انفجار مین در روستای نشکاش مریوان هفت دانش آموز این روستا مجروح شدند.

مریوان در ۱۳۰ کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید