خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان, زندانیان, کودکان  >  سخنان یک مقام مسئول در ارتباط با کیفیت خدمات به کودکان مادران زندانی

سخنان یک مقام مسئول در ارتباط با کیفیت خدمات به کودکان مادران زندانی

خبرگزاری هرانا ـ معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت که باید کیفیت خدمات به کودکانی که در کنار مادرانشان در زندان هستند، ارتقا یابد و فضای نگهداری و غذای مناسب در اختیار این کودکان قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، حبیب‌اله مسعودی فرید، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر اینکه کودکانی بالای ۲ سال را که دارای مادر زندانی بوده و پدرانشان هم از عهده سرپرستی آنان برنمی‌آیند؛ در مراکز خود پذیرش می‌کنیم، افزود: “یکی از وظایف سازمان زندان‌ها تاسیس مهدکودک در کنار زندان‌ها است که در حال حاضر برخی از زندان‌ها دارای مهدکودک بوده و برخی دیگر نیز فاقد این مراکز هستند”.

مسعودی فرید خاطرنشان کرد: “در خصوص خانواده زندانیان اصل برآن است که کودکان کمتر از ۲ سال در کنار مادران خود باشند، بنابراین اگر مادری در زندان به سر می‌برد؛ فرزندش باید در کنار وی باشد”.

وی با تاکیدبراینکه باید کیفیت خدمات به کودکانی که در کنار مادرانشان در زندان هستند، ارتقا یابد و فضای نگهداری و غذای مناسب در اختیار این کودکان قرار گیرد، خاطرنشان کرد: “ضروری است، رویکردهای مددکاری در زندان‌ها تقویت شود تا از طریق اقدامات مددکاری و روانشناسی نرخ بازگشت به زندان‌ها کاهش یابد”.

مسعودی فرید با بیان اینکه با سازمان‌زندان‌ها چند سال قبل تفاهم‌نامه‌ای در جهت خدمت‌رسانی به کودکان داشته‌ایم؛ بیان کرد: “باید در کنار زندان‌های زنان، مهدکودک‌هایی برای فرزندان آنان تاسیس شود. همچنین اگر مردی زندانی بود و همسرش هم در قید حیات نبود، کودک مستقیما به سازمان بهزیستی سپرده می‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید