خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ ساعت ۱۵:۴۲:۴۹

    خانه  > slide, اعدام  >  اعدام پنج محکوم در زندان رجائی شهر کرج

اعدام پنج محکوم در زندان رجائی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – پنج محکوم به اعدام (قصاص)، سحرگاه امروز در زندان رجائی شهر به دار آویخته شدند و پنج زندانی نیز با اخذ مهلت از شاکیان به بند بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، صبح امروز سه شنبه سوم آذر ماه، قرار بود حکم قصاص ده محکوم، در زندان رجایی شهر کرج اجرا شود که پنج تن از محکومین، با گرفتن مهلت از خانواده مقتول از اعدام رهایی یافتند و حکم ۵ تن باقیمانده اجرا شد. اتهام همه محکومین قتل عمد عنوان شده بود.

“علیرضا شاهی”، “سعید نجفی”، “فرشاد حقی”، “محمد بیگی” و “محمد پلمبه” پنج زندانی هستند که صبح امروز حکم قصاص آنان اجرا شده است و “غلامرضا عرب درازی”، “امیرمهدی سعیدی”، “مجید بازیاری”، “حسین زنده جان” و “عارف محمدی” با اخذ مهلت از پای چوبه دار به بند بازگشتند.

سازمان عفو بین الملل روز یکشنبه از مقامات قضایی ایران خواسته بود که اعدام “علیرضا شاهی” را متوقف کند.

گفتنی است که متهمان “غلامرضا عرب درازی” و “امیر مهدی سعیدی” برای دومین بار است که جهت اجرای حکم به انفرادی منتقل می شوند و با اخذ مهلت از شاکیان از پای چوبه دار برمی گردند.

این محکومین روز شنبه سی ام آبان ماه جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی زندان رجایی شهر منتقل شده بودند.

گفتنی است منابع و ارگان های رسمی قوه قضائیه تا کنون درباره این افراد، جرائم و پرونده های آنان هیچ گونه اطلاع رسانی نکرده اند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید