خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  نماینده مردم چابهار نسبت به کشته شدن عبدالرشید پاهنده به وزیر کشور تذکر داد

نماینده مردم چابهار نسبت به کشته شدن عبدالرشید پاهنده به وزیر کشور تذکر داد

خبرگزاری هرانا – ماموران مرزبانی پس از کشتن عبدالرشید (راشد) پاهنده با پوشاندن جسد محل را ترک می‌کنند.

به گزارش هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ؛ یعقوب جدگال نماینده چابهار در نطق میان دستوری روز یکشنبه ۱۷ فروردین با اشاره به کشته شدن عبدالرشید پاهنده توسط ماموران مرزبانی واکنش نشان داد

نماینده چابهاردر مجلس شورای اسلامی در این زمینه با مخاطب قرار دادن وزیر کشور گفت: به وزیر کشور تذکر می‌دهم که نسبت به ساماندهی و رسمی نمودن مرز ریمدان و مراودات مرزی که منجر به کشته شدن جوانان می‌شود اقدام نمایند خصوصا در حادثه اخیر جوانی به نام عبدالرشید پاهنده به وسیله تیراندازی ماموران مرزی پایگاه ۲۴۶ کشته می‌شود و آن‌ها اظهار بی‌خبری می‌کنند که مایه تاسف است.

عبدالرشید پاهنده ۱۷ ساله اهل روستای سنگان از توابع دشتیاری روز شنبه ۲۳ اسفند در شلیک ماموران مرزبانی رمیدان کشته شد که ماموران جسد وی را پس از پوشاندن زیر سنگ‌ها در‌‌ همان محل‌‌ رها می‌کنند اما پس از مراجعه مردم منطقه به پاسگاه این موضوع را به عهده نمی‌گیرند.

یعقوب جدگال در ادامه نطق خود با اشاره به مشکلات مردم در زمینه کمبود آب گفت: به وزیر نیرو تذکر می‌داهم که با اعزام اکیپی از نزدیک مشکلات آب شرب شهر چابهار و روستاهای حوزه انتخابیه‌ام و مشکلات آب کشاورزی را بررسی نموده و مرتفع نمایند و سهمیه سرانه ۱۵ لیتر، بر محاسبه کدام فرمول است و همچنین پروژه‌های نیمه تمام روستایی را به اتمام برسانند.

وی افزود: به وزیر راه و شهرسازی یادآور می‌شوم که در حوزه انتخابیه بنده هر دو موضوع یعنی راه سازی و شهرسازی به کندی پیش می‌رود، راه‌های روستایی شهرستان‌های چابهار و نیکشهر و قصر قند با مشکلاتی مردم را روبرو کرده که باعث رنجش آن‌ها شده است.

در شهرستان کنارک راه دوکی به جوددر چندین سال است که شروع شده و همچنان نیمه تمام می‌باشد. روستاهای بدون طرح هادی و سامان دهی اطراف شهر چابهار و روستاهای کمب، مرادآباد، نوک آباد و تیس و خدمات رسانی به آن‌ها از وظایف دولت می‌باشد اقدام شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید