خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  تذکر کتبی مطهری به دو وزیر در مورد بازداشت خبرنگاران توسط اطلاعات سپاه

تذکر کتبی مطهری به دو وزیر در مورد بازداشت خبرنگاران توسط اطلاعات سپاه

خبرگزاری هرانا ـ علی مطهری نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی درباره بازداشت اخیر خبرنگاران به وزرای اطلاعات و دادگستری تذکر کتبی داد و آن را از وظایف قانونی اطلاعات سپاه ندانست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، هیات رئیسه مجلس در شرح تذکرات کتبی نمایندگان در پایان جلسه امروز به تذکر علی مطهری به وزراى اطلاعات و دادگسترى درباره علت بازداشت خبرنگاران توسط اطلاعات سپاه، اشاره کرد.

علی مطهری پیش از این وقتی در جمع دانشجویان شیراز و در میان “تدابیر شدید امنیتی” در آبان ماه سال جاری سخن می گفت، ضمن “غیرقانونی” خواندن حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی از بازداشت روزنامه‌نگاران از سوی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انتقاد کرده بود.

او درباره بازداشت‌های اخیر روزنامه‌نگاران گفت که: “اصلا چه ربطی به اطلاعات سپاه دارد که آن‌ها را دستگیر کرده است، مگر ما وزارت اطلاعات نداریم، خوب اگر این‌ها جاسوس‌اند باید شفاف‌سازی شود.”

مطهری پس از این سخنرانی در دانشگاه شیراز هم در گفت و گو با روزنامه ایران گفت که بازداشت خبرنگاران توسط اطلاعات سپاه جزو وظایف قانونی این نهاد نیست و سپاه حداکثر می‌تواند به موضع مخالفان نظام مانند «منافقین» و «پژاک» بپردازد.

در هفته های گذشته عیسی سحرخیز، احسان مازندرانی، آفرین چیت‌ساز و سامان صفرزایی توسط سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شدند. پس از آن ماموران با مراجعه به دفتر روزنامه شهروند اقدام به بازداشت هادی حیدری روزنامه نگار و کاریکاتوریست کردند، اما پس از آن اعلام کردند که حیدری برای گذراندن دوران حبس یک ساله اش به اوین منتقل شده است.

این در حالی است که شیوه اخیر برای اجرای احکام تا به حال سابقه نداشته و حیدری احضاریه برای گذراندن حبس خود از دایره اجرای احکام دریافت نکرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید