خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  گزارشی از وضعیت شهروندان بازداشت شده در مقابل زندان اوین

گزارشی از وضعیت شهروندان بازداشت شده در مقابل زندان اوین

خبرگزاری هرانا – تعیین وضعیت اکثریت شهروندان معترض بازداشت شده روز گذشته در مقابل زندان اوین به روز چهارشنبه موکول شده و بنا بر آخرین گزارش ها از محل نگهداری هاشم زینالی و رضا ملک اطلاعی در دست نیست. همچنین سیمین عیوض زاده نیز به اخلال در نظم عمومی متهم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، تعیین وضعیت اکثریت شهروندان معترض بازداشت شده روز گذشته در مقابل زندان اوین به روز چهارشنبه موکول شده است. همچنین با وجود مراجعه خانواده هاشم زینالی، از محل بازداشت او و رضا ملک هیچ اطلاعی در دست نیست و تنها اعلام می شود که این دو توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده اند.

امروز و طی مراجعه خانواده شهروندان معترض بازداشت شده به دادسرای اوین، به ایشان اعلام شده است که با توجه به عدم هماهنگی و همچنین عدم صدور دستور توسط قاضی پرونده، ایشان می بایست روز چهارشنبه مراجعه کنند و در صورت صدور وثیقه یا کفالت و پس از تودیع آن آزاد خواهند شد..

لازم به ذکر است که تمامی مردان بازداشت شده روز گذشته در مقابل زندان اوین (به جز هاشم زینالی و رضا ملک) که از شاگردان محمدعلی طاهری هستند به بند دو الف، بازداشتگاه ویژه اطلاعات سپاه مستقر در زندان اوین منتقل شده اند.

گفتنی است که با وجود اعلام این مسئله که نهاد بازداشت کننده هاشم زینالی و رضا ملک نیز اطلاعات سپاه است، حضور ایشان در بند دو الف توسط دیگر بازداشتی ها و در تماس های ایشان تکذیب شده و از محل بازداشت این دو تن اطلاعی در دست نیست.

بنا بر گزارش های رسیده سیمین عیوض زاده نیز که در زندان قرچک ورامین و به همراه دیگر زنان بازداشت شده روز گذشته محبوس است در تماسی اعلام کرده است که تا تعیین وضعیت و آزادی خود دست به اعتصاب غذا زده است.

همچنین منابع هرانا اعلام کرده اند که در پرینت بازداشت سیمین عیوض زاده عنوان اتهامی وی “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی در حمایت از سرکرده عرفان حلقه” قید شده است.

از میان تمامی بازداشت شدگان روز گذشته در مقابل زندان اوین تنها هاشم زینالی و رضا ملک هستند که با خانواده های خود تماسی نگرفته اند و بقیه در تماس های جداگانه محل بازداشت خود و وضعیت سلامتی خود را به خانواده هایشان اطلاع داده اند.

صبح روز سی ام آبان ماه نیروهای گارد ویژه نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی جمعی از شهروندان و فعالین مدنی معترض در مقابل زندان اوین را با برخوردی خشن بازداشت کرده و پس از انتقال به کلانتری ولنجک به بازپرسی دادسرای اوین منتقل کردند.

بنا بر همین گزارش سیمین عیوض زاده مادر زندانی سیاسی امید علی شناس، هاشم زینالی پدر سعید زینالی (دانشجویی که از تیرماه ۷۸ و حوادث ۱۸ تیر آن سال مفقود شد و تا امروز خبری از او نیست)، رضا ملک زندانی سیاسی سابق، محسن شجاع و تعدادی از شاگردان محمد علی طاهری در میان بازداشت شدگان هستند.

لازم به ذکر است تا لحظه تنظیم این خبر از تعداد و هویت همه بازداشت شدگان اطلاعی در دست نیست.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید