خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۴, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ ساعت ۲۲:۵۲:۳۷

    خانه  > زندانیان  >  سازمان نظام صنفی رایانه‌ای: نزار زاکا را با استعلام از مراجع ذیصلاح دعوت کردیم

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای: نزار زاکا را با استعلام از مراجع ذیصلاح دعوت کردیم

خبرگزاری هرانا ـ سازمان نظام صنفی‌رایانه‌ای با پذیرش مسئولیت دعوت از نزار زاکا، تبعه آمریکایی-لبنانی به ایران برای همکاری در همایش هفته فناوی اطلاعات و ارتباطات پارسی‌ زبانان، اعلام کرد که این دعوت با استعلام از مراجع صلاحیتدار بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، هفته فناوری اطلاعات پارسی زبانان ۸ و ۹ شهریور در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در تهران برگزار شد. رویدادی دو روزه که هفته نام گرفت و نام پارسی زبانان را یدک می‌کشید و همکار اصلی آن انجمن ICT کشورهای عرب است. اگرچه با پایان برگزاری این رویداد، پرونده آن با ابهام‌های موجود بسته شد، اما دستگیری رئیس انجمن ICT کشورهای عرب به اتهام جاسوسی پس از یک سال بار دیگر پرونده این رویداد را باز کرد.

طی روزهای اخیر بود که یک تبعه آمریکایی-لبنانی به نام “نزار زاکا” توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران بازداشت شد. ادعا شده است که وی ارتباطات جدی با نظامی و امنیتی با ایالات متحده آمریکا به‌ویژه در پنتاگون و سازمان سیا داشته است.

از سوی دیگر وقتی صحبت از ارتباط معاون وزیر ارتباطات با فرد دستگیر شده به میان آمد، اهمیت این موضوع دو چندان شد. این ارتباط چندی بعد با صدور اطلاعیه‌ای رسمی از سوی وزارت ارتباطات رد شد. اما موضوع با انتشار عکس‌های وزیر ارتباطات در کنار تبعه بازداشت شده ادامه یافت.

در بخشی از اطلاعیه‌ “سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور” آمده است: “با توجه به تعاملات منطقه‌ای و بین‌المللی سازمان، در این همایش «اجمع (اتحادیه انجمن های فناوری اطلاعات و ارتباطات جهان عرب)» به‌عنوان همکار سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور وظیفه دعوت از بخش عمده میهمانان خارجی همایش را بر عهده داشت و نزار ذاکا به‌عنوان نماینده این اتحادیه در اجلاس تهران حضور یافتند و برخی از نهادهای حکومتی منجمله شورای عالی فضای مجازی، شورای عالی اطلاع‌رسانی، شورای عالی فناوری اطلاعات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از این همایش حمایت معنوی کردند.

در این اطلاعیه همچنین آمده است:  “این که در خلال برگزاری چنین رویداد مهمی، فردی خارجی با عبور از همه نظارت‌های امنیتی نهادهای مسئول، بخواهد با نیات مغرضانه از این حرکت بزرگ سوءاستفاده کند، نباید سبب زیر سؤال بردن برگزاری تلاش و زحمات مدیران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و دیگر نهادهای فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین دستاوردهای این همایش شود.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید