خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ یک کارگر حین کار در گچساران

مرگ یک کارگر حین کار در گچساران

خبرگزاری هرانا ـ به دلیل فقدان ایمنی در محیط کار، یک کارگر جوان که در یک چادر در بسته در کوی کارکنان شهر دوگنبدان، مشغول نگهبانی بود با گاز حاصل از پیک نیک جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مرتضی گندم کار رییس مرکزحوادث و فوریت های پزشکی گچساران افزود: “این فرد که در یک چادر در بسته در کوی کارکنان شهر دوگنبدان مشغول نگهبانی بود با گاز حاصل از پیک نیک جان خود را از دست داد”.

وی بیان کرد: “این نخستین گازگرفتگی منجر به مرگ امسال در گچساران بود”.

گندم کار بیان کرد: “گاز منوکسیدکربن (co)، گازی بی رنگ و بی بو است که به دلیل قربانیان زیاد به قاتل خاموش شهرت دارد”.

رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی گچساران تصریح کرد: “سردرد و احساس سنگینی، سوزش شدید در ناحیه چشم و گلو، احساس گرفتگی و درد شدید در قفسه سینه و حالت گیجی، تهوع و استفراغ از مهمترین علائم مسمومیت و گازگرفتگی با گاز مونواکسید کربن است”.

وی تصریح کرد: “مهمترین اقدام برای نجات افرادی که دچار انواع گاز گرفتگی شده اند، رساندن هوای تازه به آنان است”.”در چنین مواقعی بلافاصله با قرار دادن دستمال مرطوبی جلوی دهان و بینی خود و افراد مصدوم اقدام به شناسایی و قطع منبع نشت گاز کرده و سپس به مرکز فوریت های پزشکی برای امدادرسانی تماس بگیرید.

گندم کار ابراز کرد: “در چنین مواقعی بلافاصله با قرار دادن دستمال مرطوبی جلوی دهان و بینی خود و افراد مصدوم اقدام به شناسایی و قطع منبع نشت گاز کرده و سپس به مرکز فوریت های پزشکی برای امدادرسانی تماس بگیرید”.

وی تاکید کرد: “هیچ نوع خوراکی یا نوشیدنی به مصدومان دچار گاز گرفتگی داده نشود”.

گندم کار با اشاره به آسیب پذیرتر بودن زنان باردار، کودکان و سالمندان از شهروندان خواست در صورت بروز چنین حوادثی این افراد در اولویت کمک رسانی باشند.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید