خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  شاپور رشنو به قید وثیقه آزاد شد

شاپور رشنو به قید وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – شاپور رشنو، فعال مدنی شهر اندیمشک به قید وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شاپور رشنو، فعال مدنی با گرایش ملی مذهبی که در ۲۵ شهریور سال جاری در اندیمشک بازداشت شده بود، با وثیقه ای به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان از زندان کارون اهواز آزاد شد.

لازم به ذکر است که از میان بازداشت شدگان اخیر شهر اندیشمک، برای علی محمد جهانگیری، دیگر فعال مدنی بازداشت شده در اندیمشک نیز وثیقه ای به مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان تعیین شده و با تودیع وثیقه وی نیز به زودی آزاد خواهد شد.

بامداد چهارشنبه ۲۵ شهریورماه، نیروهای امنیتی با هجوم به منازل فعالان مدنی و کارگری شهر اندیمشک، شاپور رشنو و تعداد دیگری از فعالین مدنی و کارگری اندیمشک از جمله آقایان “علی محمد جهانگیری”، “امیر رحیم خانی” و مادرش و “علی نجاتی” از فعالان سندیکای کارگران هفت تپه را بازداشت کردند. چندی بعد نیز عزت الله جعفری دیگر فعال مدنی با گرایش ملی مذهبی که در شب حمله به خانه های فعالین در منزل حضور نداشت خود را به مراجع امنیتی معرفی کرد.

همچنین عبدالرضا شاکری، دیگر شهروند شهر اندیمشک نیز با معرفی خود به نهادهای امنیتی این شهر به جمع بازداشت شدگان اندیمشک افزوده شده است.

این حمله خشونت آمیز نیروهای امنیتی برای بازداشت شاپور رشنو، فعال مدنی موجب سقط جنین همسر او شده است.

امیر رحیم خانی و مادر ایشان نیز چند روز بعد آزاد شدند.

همچنین علی نجاتی نیز در ۲۶ مهر ماه سال جاری با وثیقه ای به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان آزاد شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید