خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, فرهنگی  >  حسین زمان می گوید که چهارده سال است مجوز فعالیت ندارد

حسین زمان می گوید که چهارده سال است مجوز فعالیت ندارد

خبرگزاری هرانا ـ حسین زمان، خواننده، درباره وضعیت فعالیتش در عرصه موسیقی از ۱۴ سال محرومیت خود در این عرصه خبر داده و گفته است که بر خلاف میل و خواسته دولت،‌ گروه‌هایی مانع از صدور مجوز برای من می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از آنا، حسین زمان، خواننده، درباره وضع فعالیتش در عرصه موسیقی گفت: “۱۴ سال است که به من مجوز فعالیت، اعم از تولید آلبوم یا اجرای صحنه‌ای نمی‌دهند بنابراین فعالیت‌های خود را به صورت شخصی و محدود ادامه می‌دهم.”

زمان خاطر نشان کرد: “مدیران فرهنگی، خیلی از خود اختیار ندارند و در حوزه موسیقی، سرنوشت موسیقی گاهی به‌دست افرادی خارج از دستگاه وزارت ارشاد رقم می‌خورد. همچنین ورود نیروی انتظامی، در برخی موارد، عملا دست مدیران دولتی را از تصمیمات فرهنگی در عرصه موسیقی کوتاه کرده است.”

این خواننده در ادامه گفت: “من چندین بار به وزارت ارشاد مراجعه کرده‌ام، با مسئولان رده‌بالای ارشاد دیدار داشتم و از ایشان پرسیده‌ام که چرا به من مجوز فعالیت رسمی در عرصه موسیقی داده نمی‌شود. اما پاسخی که از آنها شنیده‌ام این بوده که بر خلاف میل و خواسته دولت،‌ گروه‌هایی مانع از صدور مجوز برای من می‌شوند.”

وی با اشاره به فشارهای فراقانونی که بعضا مانع از تصمیمات دولتی نیز می‌شود، گفت: “تنها راه حل این است که مسئولان دولتی با تکیه بر حمایت مردم، در بالا بردن عیار شجاعت خود بکوشند. با محافظه‌کاری نمی‌شود با فشارهای فراقانونی مقابله کرد.”

زمان یادآور شد: “آنها هنر فرمایشی و دستوری می‌خواهند؛ هنری که هیچ کاربرد اجتماعی و فرهنگی ندارد.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید