خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  شیوع آنفلوانزا در زندان زاهدان و بی توجهی مسئولین

شیوع آنفلوانزا در زندان زاهدان و بی توجهی مسئولین

خبرگزاری هرانا – شیوع آنفلوانزا در زندان زاهدان و بی توجهی و عدم رسیدگی پزشکی موجب نگرانی زندانیان و خانواده های آنان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تعداد زیادی از زندانیان زاهدان طی این هفته به انفلوانزا مبتلا شده اند و پس از مراجعه به بهداری و تشخیص نیز گفته شده است که زندان امکان رسیدگی پزشکی به همه زندانیان را ندارد و “خودبخود” خوب خواهند شد. یکی از منابع هرانا گفته است که بیش از هفتاد نفر تنها از یکی از بندهای این زندان تاکنون به بهداری مراجعه کرده و به مبتلا به آنفلوانزا تشخیص داده شده اند.

علاوه بر مشکل ضعف جسمی عمومی، سرعت انتشار زیاد بیماری در محیط پر تراکم زندان و عدم امکان رسیدگی نیز نگرانی های زندانیان و خانواده های آنان را افزایش داده است.

مسئولین زندان به درخواست های زندانیان مبنی بر فراهم شدن امکاناتی برای رسیدگی بیشتر و جلوگیری از سرایت بیماری، تا کنون پاسخی نداده اند.

گفتنی است شیوع انفلوانزا در شهرهایی از ایران طی روزهای گذشته به گفته مسئولین بهداشتی موجب مرگ بیش از شصت تن از شهروندان شده است.

زندان زاهدان با بیش از دوهزار زندانى و حدود ٣۵٠ زندانى محکوم به اعدام یکى از مراکز بزرگ نقض حقوق بشر در ایران محسوب مى شود.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید