خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۸/۱۹ ساعت ۱۸:۵۰:۳۷

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بازداشت‌ برای صیانت از سلامت خبرنگاران است؛ دبیر شورای عالی امنیت ملی ادعا کرد

بازداشت‌ برای صیانت از سلامت خبرنگاران است؛ دبیر شورای عالی امنیت ملی ادعا کرد

خبرگزاری هرانا ـ دبیر شورای عالی امنیت ملی بازداشت های اخیر را برای صیانت از سلامت خبرنگاران دانست و گفت که شاید برخی اقدامات ناخواسته توسط بعضی افراد صورت گرفته باشد و این خبرنگاران در گردابی افتاده‌اند که به هیچ‌عنوان برایشان مفید نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، علی شمخانی درنشست خبری در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات در خصوص آخرین وضعیت خبرنگاران بازداشت شده اظهار داشت: “این موضوع هم اکنون در حال مدیریت است و این اقدام برای صیانت از سلامت خبرنگاران است”.

وی افزود: “شاید برخی اقدامات ناخواسته توسط بعضی افراد صورت گرفته باشد و این خبرنگاران در گردابی افتاده‌اند که به هیچ‌عنوان برایشان مفید نیست”.

دبیر شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: “قصد انهدام یا تضعیف دیگران را نداریم و اصولا خط و مشی نظام جمهوری اسلامی ایران این نیست”.

شمخانی ادامه داد: “به طور قطع جامعه شریف و زحمتکش خبرنگاران که بدون کمترین چشم داشتی در حال خدمت رسانی هستند نیاز به صیانت دارد مطمئن باشید کسی قصد انهدام آنها را ندارد و قطعا این مسئله به زودی تعیین تکلیف می‌شود چرا که این موضوع زمان زیادی  نخواهد برد”.

وی افزود: “به نظر می‌رسد که خود بازداشت‌شدگان مشکل خاصی نداشته باشند و بعضا پس از آنکه به آنها گفته شد کار نادرستی انجام داده‌اند اعلام کرده‌اند که مطلع نبوده‌اند و این موضوع هم در حال رسیدگی است”.

دبیر شورای عالی امنیت ملی یاداور شد: “قصد ما این نیست که اگر کسی دستگیر شد او را از حیز انتفاع ساقط کنیم بلکه بحث برسر این است که آژیر خطری کشیده شود”.

وی افزود: “ما در مرحله حساسی قرارداریم. زیرکی و ورود معماگونه استکبار به وسیله بزک کردن خود در جامعه ما که بیشترین آسیب را از ایالات متحده دیده، به شکل مرموزی بدست شما انجام می‌شود و خود بازداشت شدگان هم به این موضوع باور دارند”.

شمخانی تصریح کرد: “این مسئله به خبرنگاران گوشزد شده و حتی به برخی از آنها پیامک‌هایی ارسال شده که مراقب باشند در این گرداب نیفتند”.

شمخانی در پایان اعلام کرد: “به نظر می‌رسد با توجه به اینکه این افراد نسبت به این موضوع آشنا نبودند این مسئله به زودی قابل حل باشد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید