خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴, 4th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ ساعت ۲۳:۲۲:۳۶

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  حسین موسویان به دادسرای اوین مراجعه کرد

حسین موسویان به دادسرای اوین مراجعه کرد

خبرگزاری هرانا – با مراجعه حسین موسویان، فعال سیاسی و رئیس هیات اجرائیه جبهه ملی ایران به شعبه دوم دادگاه انقلاب مستقر در اوین، احضار مجدد وی به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته حسین موسویان، فعال سیاسی و رئیس هیات اجرائیه جبهه ملی ایران که طی احضاریه کتبی به شعبه دوم دادگاه انقلاب مستقر در اوین احضار شده بود، به این محل مراجعه کرد. اما پس از ساعاتی انتظار، بازپرس مربوطه به وی اعلام کرد که به دلیل ضیق وقت، زمان حضور می بایست به روز دیگری موکول شود. نهایتا با اخذ شماره تماس تلفنی، مقرر شد تا پس از تماس با وی زمانی برای احضار در هفته آتی مشخص شود.

پیشتر اعلام شده بود که دلیل این احضار اخذ توضیحات در ارتباط با پرونده ای است که برای وی در آن بازپرسی مفتوح است.

گفتنی است که در این احضاریه (که روز ۱۷ آذر ماه به دست وی رسید) قید شده بود که وی می بایست ظرف مدت پنج روز خود را به دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۳ تهران، دادسرای اوین معرفی کند و در غیر اینصورت حکم جلب صادر خواهد شد.

حسین موسویان، رئیس هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران در پاسخ خبرنگار هرانا در ارتباط با این احضار گفته بود که از علت و دلیل آن مطلع نیست و نمی داند که آیا این احضاریه در ارتباط با مسئولیت وی در جبهه ملی است و یا در ارتباط با موضوع دیگری است. وی همچنین ادامه داده بود که : هیچ اطلاعی ندارم. باید مراجعه بکنم تا روشن بشود که مسئله چیست.

پیشتر و در شهریور ماه سال جاری نیز حسین موسویان، عضو ارشد و رئیس هیات اجرائیه جبهه ملی ایران توسط وزارت اطلاعات احضار و حدود سه ساعت مورد توقیف و بازجویی قرار گرفته بود. در این بازجویی ها به این فعال سیاسی اعلام شده بود که جبهه ملی ایران اجازه هیچ گونه فعالیت و برگزاری جلسه را ندارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید