خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴, 16th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۸/۱۳ ساعت ۱۳:۳۹:۱۹

    خانه  > اعدام  >  تحقیق از متهمان به تجاوز غرب تهران؛ اعدام در صورت اثبات جرم

تحقیق از متهمان به تجاوز غرب تهران؛ اعدام در صورت اثبات جرم

خبرگزاری هرانا ـ جلسه تحقیق از متهمان “تجاوز به چندین زن تهرانی در پراید شیشه دودی” در شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی حسین اصغرزاده برگزار شد و قاضی پرونده اعلام کرد که در صورت اثبات جرم، اعدام در انتظار متهمان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اعتماد، از ١٧ زنی که تاکنون متهمان را شناسایی کرده‌اند، پنج نفرشان به جرم آزار و اذیت و ١٢ نفر دیگر نیز به جرم سرقت طلا و جواهرات و ضرب و شتم از آنها شکایت کرده‌اند. این در حالی است که متهمان در بازجویی‌ها به تجاوز به هشت زن اعتراف کرده‌اند.

متهمان دو پسر ٢١ و ٢۵ ساله هستند که تا قبل از دستگیری در اردیبهشت امسال، سوار بر یک دستگاه پراید مشکی با شیشه‌های دودی، در خیابان‌های غرب تهران پرسه می‌زدند و پس از سوار کردن زنان و دختران تنها به عنوان مسافرکش، آنها را با قمه و چاقو تهدید و در داخل ماشین مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند و در خیابان‌های متروک رها می‌کردند.

روز گذشته، جلسه تحقیق از آنها در حالی در شعبه هشتم برگزار شد که هر دو متهم با وجود اعتراف چندباره به ربودن ١٧ زن و تجاوز به هشت نفر از آنها در بازجویی‌ها، این‌بار به انکار اتهام تجاوز روی آوردند. کتمان جرم تجاوز از سوی آنها با ایستادن سعید، متهم ٢١ ساله پشت جایگاه متهمان کلید خورد.

او در همان حرف‌های ابتدایی‌اش، تجاوز به زنان را گردن فرهاد، دیگر متهم پرونده انداخت و گفت: “من و فرهاد با یک پراید شیشه دودی در خیابان‌های غرب تهران پرسه می‌زدیم و پس از انتخاب زن‌هایی که طلا و جواهرات‌شان معلوم بود، برای سرقت اموال‌شان، آنها را به عنوان مسافر سوار می‌کردیم. بیشتر من راننده بودم. چند دقیقه پس از سوار کردن زن‌ها، ناگهان به سمت بزرگراه آزادگان تغییر مسیر داده، فرهاد به عقب می‌پرید و با تهدید چاقو آنها را ساکت می‌کرد و طلا و گوشی‌های‌شان را می‌دزدید. من به هیچ زنی تجاوز نکرده‌ام و بیشتر تجاوز‌ها را فرهاد انجام داد.”

حرف‌های متهم در تناقض با اعترافاتش در بازجویی‌هاست. پرونده او پیش‌روی قاضی اصغرزاده قرار داشت که با سوالات پی‌در‌پی و استناد به شکایت قربانیان، اعتراف متهمان، گزارش پزشکی قانونی و بازسازی صحنه جرم، به تحقیق ادامه می‌داد. متهم در جواب سوالات متعدد رییس دادگاه، تامین پول روانگردان شیشه را علت انجام سرقت‌ها اعلام کرد و در حرف‌های پایانی‌اش گفت: “اگر یکی از شاکیان من را به عنوان متجاوز شناسایی کند آن‌وقت اتهام تجاوز را قبول می‌کنم.”

او خود را به دام انداخت، تاکنون پنج نفر از شاکیان پرونده به اتهام تجاوز از دو متهم شکایت کرده‌اند. یکی از آنها دختری ٢٢ ساله است که نخستین‌بار با شکایت او پرده از جرایم دو متهم برداشته شد.

او هفتم فروردین امسال در پایگاه شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت به کارآگاهان گفت: “شامگاه ششم فروردین از محل کارم در یک مانتوفروشی در میدان هفت تیر بیرون آمدم. می‌خواستم به خانه‌ام در خیابان گرگان بروم. منتظر تاکسی بودم که یک پراید مشکی با شیشه‌های دودی جلویم توقف کرد. فکر کردم مسافرکش است. کنار دست راننده هم یک پسر جوان نشسته بود. من هم سوار ماشین شدم اما هنوز مسافت چندانی طی نکرده بودیم که ناگهان سرنشین جلو با تهدید چکش به سمتم حمله کرد و گفت اگر حرفی بزنم مرا می‌کشد. او سرم را زیر صندلی گرفت و مدام یک فندک را روشن می‌کرد و می‌گفت اگر جیغ بکشم با آن من را می‌سوزاند. آنها هرچه پول و طلا داشتم دزدیدند و بدون توجه به التماس‌هایم مرا به شدت کتک زدند، مورد آزار و اذیت قرار دادند و در خیابانی متروک در نزدیکی‌های تهرانپارس از ماشین بیرون انداختند.”

او تنها شاکی پرونده نیست. هفت روز پس از او زن ٢٩ ساله دیگری نیز از تجاوز متهمان به خود خبر داد. به تدریج تعداد شاکیان به ١٧ نفر افزایش یافت تا سرانجام اواخر اردیبهشت، پلیس هر دو متجاوز را دستگیر کرد. متهمان در پلیس آگاهی با قربانیان روبه‌رو شده‌اند اما حالا اتهام تجاوز به آنها را انکار می‌کنند.

پس از انکار سعید، نوبت به فرهاد ٢۵ ساله، متهم دیگر پرونده رسید تا روش مشابه او برگزیند و حرف‌های خود را با انکار اتهام تجاوز آغاز کند. او گفت: “من اتهام زورگیری و آدم‌ربایی را قبول دارم اما به هیچ زنی تجاوز نکرده‌ام. » هنوز این حرف در دهان متهم خیس نخورده بود که منشی جلسه، با خواندن یک خط از روی پرونده، سکوت چند لحظه‌ای را در جلسه حاکم کرد. او گفت: «یکی از قربانی‌ها در شکایتش گفته، آن پسری که روی دستش خالکوبی داشت به او تجاوز کرده است.”

آن پسر فرهاد است، خالکوبی، روی بازوی دست راست او نشسته. قاضی اصغرزاده با تاکید بر این موضوع برگ دیگری از پرونده را روبه‌روی متهم گرفت؛ در آن به بخشی از گزارش پزشکی قانونی اشاره شده بود که تجاوز فرهاد به تعدادی از زنان را تایید کرده بود. با این حال فرهاد بار دیگر گفت به زنی تجاوز نکرده و شاکیان دروغ می‌گویند.

او ادامه داد: “من و سعید در خیابان‌ها پرسه می‌زدیم، زن‌هایی را که از طرز لباس پوشیدن‌شان حدس می‌زدیم پولدار باشند به عنوان مسافر سوار می‌کردیم. چند دقیقه بعد، من به صندلی پشت می‌پریدیم و با تهدید چاقو، فندک و پایپ آنها را به کشتن تهدید می‌کردم و اموال‌شان را می‌دزدیدیم. اما من نه زنی را کتک زده‌ام و نه به زنی تجاوز کرده‌ام. اگر هم این کارها را کرده باشم، به دلیل مصرف شیشه بوده و در حال خودم نبودم.»با پایان حرف‌های دو متهم، رییس دادگاه ختم جلسه را اعلام کرد. همه مدارک علیه متهمان است، آنها در حالی تجاوز به شاکیان پرونده را انکار می‌کنند که پیش از این در بازجویی‌ها به آن اعتراف کرده‌اند.”

گزارش پزشکی قانونی، مدارک پلیسی و بازسازی صحنه جرم نشان می‌دهد که آنها دست‌کم ١٧ زن را ربوده و به هشت نفر از آنها تجاوز کرده‌اند. به گفته قاضی اصغرزاده، رییس شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران، در صورت اثبات جرم، اعدام در انتظار متهمان خواهد بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید