خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴, 27th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۸/۱۳ ساعت ۰:۱۶:۳۴

    خانه  > زندانیان  >  مخالفت با از آزادی مشروط آیت مهرعلی بیگلو

مخالفت با از آزادی مشروط آیت مهرعلی بیگلو

خبرگزاری هرانا- دادگاه انقلاب با درخواست آزادی مشروط آیت مهرعلی بیگلو، فعال مدنی زندانی در زندان تبریز مخالفت کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادگاه انقلاب درخواست آزادی مشروط آیت مهرعلی بیگلو، فعال مدنی محبوس در زندان تبریز را علی رغم گذشت ۸ ماه از تاریخ شمولیت این آزادی برای وی رد کرد.

لازم به ذکر است که آیت مهرعلی بیگلو در طول دوران حبس خود تنها یک بار پس از اعلام اعتصاب غذا به مرخصی آمد. تقاضای مهرعلی بیگلو در آن اعتصاب غذا انتقال به زندان جلفا بود. اما تنها پس از اقامتی ۴۵ روزه و استفاده از مرخصی، وی را دوباره به زندان تبریز بازگرداندند.

آقای مهرعلی بیگلو در ماه‌های پایانی سال ۱۳۹۱ همراه با محمود فضلی، شهرام رادمهر، لطیف حسنی و بهبود قلی‌زاده، چهار فعال مدنی دیگر بازداشت شد.

حکم ۹ ساله این فعال مدنی پس از تجمیع احکام صادره به ۸ سال زندان تقلیل پیدا کرده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، اتهامات این فعالین، عضویت در کمیته مرکزی گاموح (یک حزب سیاسی)، اقدام علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام اعلام شده است.

محمود فضلی در سی شهریور ۱۳۹۴ و پس از تحمل دوسال و هشت ماه حبس با آزادی مشروط از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

مهرعلی بیگلو همچنین در مراسم بزرگداشت پروفسور زهتابی در ۲۱ آذر ۸۱ و مراسم سالروز تولد بابک خرمدین در تیرماه ۸۳ بازداشت و به احکام حبس محکوم گردیده بود. آیت مهر علی بیگلو مدیر مسئول سابق نشریه دانشجویی قوپوز و فارغ التحصیل فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تربیت مدرس تهران است.

لازم به توضیح است آزادی مشروط اعطای آزادی ای است که پیش از پایان دوره محکومیت به محکومان به حبس داده می‌شود تا چنان‌چه در طول مدتی که دادگاه تعیین می‌کند از خود رفتاری پسندیده نشان دهند و دستورهای دادگاه را اجرا کنند، از آزادی مطلق برخوردار شوند.

به موجب ماده ۳۹ قانون مجازات اسلامی صدور حکم آزادی مشروط منوط به پیشنهاد سازمان زندان‌ها و تایید دادستان یا دادیارناظر خواهد بود. همچنین زمان استفاده از آزادی مشروط به موجب ماده ۴۰ قانون مجازات اسلامی حداقل یک سال وحداکثر پنج سال می‌باشد.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید