خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, سایر گروهها  >  به گفته ی بت کلیا، آزادی اقلیت ها در ایران در هیچ دولت مدعی دنیا وجود ندارد

به گفته ی بت کلیا، آزادی اقلیت ها در ایران در هیچ دولت مدعی دنیا وجود ندارد

خبرگزاری هرانا ـ  نماینده مجلس و دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان در واکنش به گزارش نقض حقوق قومیت ها در ایران، مدعی شد که آزادی و امنیت موجود در ایران در هیچ یک از دولت های مدعی رعایت حقوق بشر در دنیا وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، یوناتن بت کلیا افزود: “تمامی اقلیت های دینی و قومیت های مختلف در ایران از آزادی و امنیت کامل برخوردار هستند و هدف دروغ پردازان از بیان چنین مطالب و ارائه گزارشهای دروغین از اقلیت های دینی، تفرقه افکنی و در مقابل هم قرار دادن ملت یکپارچه ایران است”.

وی اضافه کرد: “آشوریان، ارامنه و تمامی قومیت ها سالیان متمادی است که در آزادی کامل، مراسم مذهبی و جشن های خود را بدون کوچکترین مزاحمتی برپا می کنند و هرگز در اجرای برنامه های خود با بی مهری مواجه نشده اند”.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: “ایران اسلامی سرزمینی امن برای اقلیت های دینی است و قدرت های سلطه از دیدن چنین حقیقتی هراسان هستند”.

بت کلیا با بیان اینکه مدعیان دروغین حقوق بشر هر از چند گاهی برای عرض اندام ادعای حمایت های قیم گونه از قومیت های مختلف دارند، گفت: “برخلاف ادعاهای اخیر قدرت های سلطه مبنی بر برخورد خشونت آمیز با اقلیت های دینی تا به امروز هیچگونه برخوردی از سوی نیروهای انتظامی و امنیتی با اقلیت های دینی در ایران نشده است”.

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان اضافه کرد: “ما نیازی به قیمومیت مدعیان دروغین نداریم و آنچه از جامعه اقلیت های دینی کشور ارائه می شود، دروغ و کذب است”.

در روزهای گذشته احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در گزارشی، جمهوری اسلامی ایران را متهم به خشونت با اقلیت های دینی و نقض حقوق بشر کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید