خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  بازداشت و بلاتکلیفى ده ماهه سعید شیرزاد

بازداشت و بلاتکلیفى ده ماهه سعید شیرزاد

خبرگزارى هرانا- با گذشت ده ماه از بازداشت موقت سعید شیرزاد، این زندانى سیاسى همچنان بدون صدور حکم در بلاتکلیفى به سر مى برد.

به گزارش خبرگزارى هرانا، ارگان خبرى مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، وکیل این زندانى با وجود درخواست هاى مکرر هنوز امکان ورود و مطالعه پرونده وى را پیدا نکرده است، مسئله اى که خلاف قانون دادرسى در ایران است.

این فعال مدنى در اعتراض به این مسئله تاکنون دو بار از شرکت در جلسه دادگاه خوددارى کرده است ولى وکیل تعیینى وى همچنان از مطالعه پرونده یا ملاقات با موکل محروم است.

سعید شیرزاد در خرداد ماه سال ٩٣ در محل کار خود در پالایشگاه تبریز بازداشت و ابتدا به زندان اوین و بعدا به زندان رجایى شهر کرج منتقل شد.

وى نخستین بار در ٣١ مرداد ماه سال ٩١، زمانى که براى امداد و کمک رسانى به مردم زلزله زدا آذربایجان شرقى به اهر رفته بود، بازداشت و پس از گذراندن ١٩ روز با قید کفالت از زندان آزاد شده بود.

این فعال حقوق کودکان در زمینه آموزش کودکان کار و خیابانى، هم اکنون بدون صدور حکم و برخلاف اصل تفکیک جرائم، در بند یک زندان رجایى شهر، با مجرمان جرائم غیرسیاسى و بعضا خطرناک نگهدارى مى شود.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. بازداشت همکارمبارزم توسط نیروهای اطلاعاتی وامنیتی معروف به برادران قاچاقچی که درراستای احقاق حقوق همکاران خود تلاش داشته است بعنوان یک فعال کارگری درتبعید محکوم میکنم وخواهان ازادی سعید شیرزاد وتمامی فعالین کارگری دربند رژیم ضدبشری ولایت مطلقه فقیه هستم چراکه مجرمین واقعی علیه جان ومال ملت ایران حاکمان جنایتکاراخوندی میباشند وما با پیونداراده هایمان دریک دادگاه مردمی ازانها بازخواست خواهیم کرد.متحد وپیروزباشید.

نظر بگذارید