خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  بخشنامه نوروزی صادق لاریجانی: به زندانیان سیاسی مرخصی داده نشود!

بخشنامه نوروزی صادق لاریجانی: به زندانیان سیاسی مرخصی داده نشود!

خبرگزاری هرانا – حسین میردامادی از حرکت ترکش باقی مانده از چنگ ایران و عراق در بدن سراج الدین میردامادی و نیاز این روزنامه نگار و فعال سیاسی به جراحی خبر داده و می‌گوید که تاکنون اقدامی در این راستا صورت نگرفته و تقاضا و پی گیری خانواده او برای مرخصی و انجام جراحی نتیجه‌ای نداشته است.

او می‌گوید که در پاسخ به پی گیری‌ها به آن‌ها گفته شده که صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه بخشنامه داده که به زندانیان سیاسی، مرخصی داده نشود.

به گزارش هرانا به نقل از روز؛ سید سراج الدین میردامادی، روزنامه نگار، فعال سیاسی اصلاح طلب، عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و معاون ستاد انتخاباتی وزارت کشور در دولت سید محمد خاتمی است. او که پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ از فرانسه به ایران بازگشته بود، پس از بازجویی‌های مکرر روز شنبه، ۱۸ اردیبهشت سال گذشته بازداشت و به تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی متهم شد.

آقای میردامادی به ۳ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوع الخروجی محکوم شده و در حال حاضر در حال سپری کردم محکومیت خود در زندان است. این فعال سیاسی که مجروح جنگ ایران و عراق است به گفته خانواده‌اش وضعیت جسمانی خوبی ندارد.

حسین میردامادی، پدر سراج میردامادی و دایی آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در مصاحبه با روز درباره وضعیت فرزندش توضیح می‌دهد: سراج یک ترکش درشت در گردنش دارد که خیلی جای حساسی است، نزدیک نخاع است، ترکشی که از زمان جنگ باقی مانده و قبلا پایین‌تر بود ولی حرکت کرده و آمده بالا و خیلی وضعیت خطرناکی است اما متاسفانه هیچ توجهی نمی‌شود. فقط هم سراج نیست از مصطفی تاج‌زاده تا محسن میردامادی و سایر زندانیان سیاسی همه در چنین وضعیتی هستند هر کدام مشکلاتی دارند که هیچ توجهی نمی‌شود و آقایان به جای اجرای قانون و آئین نامه زندان هاُ لج و لجبازی می‌کنند.

او می‌افزاید: ما تقاضای مرخصی کردیم که ببریم بیمارستان و جراحی کنیم که موافقت نکردند گفتند لاریجانی بخشنامه داده که به زندانیان سیاسی مرخصی ندهیم. در حالیکه سراج می‌گوید اخیرا برای ایام عید هرچی مجرم اقتصادی و کلاهبردار و آدم خلاف بوده بدون اینکه خودشان درخواست کرده باشند مرخصی داده‌اند اما برای بچه‌های سیاسی نه. این وضعیت مملکت ماست کاری از دست ما بر نمی‌آید، دردمان را فقط به خدا می‌توانیم بگوییم وکسی نیست اینجا که حرف ما را بشنود و کمکی کند.

آقای میردامادی به اعزام فرزندش از زندان به بیمارستان اشاره می‌کند و توضیح می‌دهد: خودشان تاکنون ۲ بار سراج را بدون هماهنگی برده‌اند بیمارستان، یک بار شهدای تجریش و یک بار هم بیمارستان امام که هر ۲ بار هم بدون اینکه کاری صورت بگیرد و حتی معاینه‌ای بشود به زندان برگردانده‌اند. حالا هم می‌گویند هفدهم باز می‌برند و ما امیدوار هستیم این بار واقعا مثل دفعات پیش رفتار نکنند. هماهنگی کنند و بگذارند درمان صورت بگیرد او نیاز به جراحی دارد.

پدر سراح الدین میردامادی می‌گوید: با دستنبد و سرباز می‌فرستند بیمارستان از این اتاق به آن اتاق و جلوی مردم اینقدر سراج ناراحت می‌شود از این وضعیت، خب چرا اینکار را می‌کنند؟ از آن طرف جایی که ۱۸۰ نفر ظرفیت دارد ۴۴۰ نفر را ریخته‌اند در شرایط غیرانسانی واقعا، این‌ها ظلم است. الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم، این ممکلت با ظلم نمی‌ماند و این‌ها دشمن انقلاب هستند با این کار‌ها به انقلاب دارند صدمه می‌زنند وقتی بچه جوانی را، محسن رحمانی را به جرم بلند کردن عکس میرحسین موسوی به ۷ سال زندان محکوم می‌کنند و می‌برند زندان، به چه کسی دارند خدمت می‌کنند؟ این کجای عدالت اسلامی است؟ یکی دو تا که نیستند ساجده عرب سرخی را ببینید، بقیه بچه‌های سیاسی را ببینید این‌ها چه جرمی داشتند؟ جز دلسوزی برای کشور و انتقاد؟ عجیب است در چنین وضعیتی روحانی هم هیچ کاری نمی‌کند. در حالی سکوت کرده که خودش این بچه‌ها را دعوت کرد که به کشور برگردند.

 آخر این چه وضعی است که رئیس قوه قضائیه‌اش بخشنامه می‌دهد نقض قانون می‌کند و می‌گوید مرخصی ندهید. چرا باید اینطور برخورد کنند؟ ما حتی تقاضا کردیم زندان‌اش را عوض کنند اصلا توجهی نکردند با دزد کشتی در سومالی و قاچاقچی و مفسد اقتصادی انداخته‌اند یک جا و جز سراج و ۲ – ۳ نفر دیگر بقیه همین هستند. بی‌گناه ترینشان همین سراج و بچه‌های سیاسی هستند که از هر حقوقی هم محروم هستند درحالیکه جز خدمت هیچ کار دیگری نکرده‌اند حالا نه جای خواب به او داده‌اند حتی در‌‌ همان زندان و نه مرخصی می‌دهند و نه درمانی در وضعیت خطرناکش است. این کجای اسلام است؟

او با ابراز نگرانی از وضعیت سراج میردامادی می‌گوید: ما واقعا نگران ترکشی که در گردن سراج است هستیم. پاهای او در فرانسه عمل شد و فرانسوی‌ها که ادعای اسلام و.. ندارند و مسلمان نیستند تا فهمیدند مجروج جنگی است چقدر خوب کمک کردند اینجا اما در این مملکت اسلامی با جانباز جنگ چنان بدرفتاری می‌کنند که انگار دشمن است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید