خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴, 14th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۹/۰۹ ساعت ۲۳:۵۱:۵۵

    خانه  > slide, زندانیان  >  هاشم زینالی آزاد شد

هاشم زینالی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – هاشم زینالی، فعال مدنی بازداشت شده در مقابل زندان اوین با قرار کفالت از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هاشم زینالی، فعال مدنی و پدر سعید زینالی، دانشجویی که از ۱۸ تیر ۷۸ مفقود شده است، با قرار کفالت ۵۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد.

پیشتر نیز سیمین عیوض زاده، لیلا میرغفاری، شرمین یمنی و دوتن دیگر  از این فعالین مدنی بازداشت شده با قرار کفالت از زندان قرچک آزاد شدند و تعدادی همچنان در بازداشت به سر می برند. با خبر آزادی سیمین عیوض زاده اعتصاب غذای همبستگی تعدادی از زندانیان بند هشت اوین نیز پایان یافت.

گفتنی است حدود بیست تن از فعالین مدنی طی تجمعات اعتراضی در مقابل زندان اوین و ساختمان دنا بازداشت شدند. در حال حاضر تعدادی از بازداشت شدگان همچنان در زندان قرچک ورامین و بند هشت و بند سپاه اوین نگهداری می شوند.

اسماعیل (زرتشت) احمدی راغب، داود (هوشنگ) نعمتی، محسن شجاع، احسان خیبر، مسعود حمیدی، علی بابایی، محسن حاصلی، اسماعیل حسینی، عبدالعظیم اروجی، ارشیا رحمتی، حامد گودرزی و ابراهیم زاده از جمله فعالینی بودند که پس از بازداشت به بند هشت زندان اوین منتقل شده و رضا ملک نیز به بند سپاه زندان اوین انتقال یافته است.

لازم به یادآوری است که جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی، جانباختگان و مدافعان حقوق‌بشر، به نشانه اعتراض روزهای دوشنبه در مقابل دفتر لاستیک دنا در میدان ونک تهران، نبش خیابان گاندی، گرد هم جمع می‌شوند. آن‌ها روزهای شنبه هم با تجمع در مقابل زندان اوین، خواستار آزادی زندانیان سیاسی می‌شوند.

تعدادی از فعالان سیاسی و مدنی معترض که در این تجمعات شرکت می‌کنند، صبح روز شنبه ۳۰ آبان، در مقابل زندان اوین بازداشت و به بازداشتگاه‌های مختلفی منتقل شدند و تعدادی نیز در مقابل ساختمان دنا بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید