خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۸ آذر ۱۳۹۴, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۱۰/۰۵ ساعت ۴:۱۸:۳۳

    خانه  > زندانیان  >  به کارگیری زندانیان اردبیل در امور خدماتی شهرداری

به کارگیری زندانیان اردبیل در امور خدماتی شهرداری

خبرگزاری هرانا ـ مدیر امور حقوقی شهرداری اردبیل گفت که براساس نامه فرمانداری و قانون جدید مجازات اسلامی تعدادی از زندانیان، در کارهای خدماتی شهرداری اردبیل به کار گرفته می‌شوند.

به گزاش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، احمد کریمی، مدیر امور حقوقی شهرداری اردبیل پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی به‌کارگیری محکومان زندانی معرفی شده از سوی قوه قضائیه در کارها و امور خدماتی و تنظیفاتی شهرداری اردبیل اظهار داشت: “براساس نامه فرمانداری و قانون جدید مجازات اسلامی تعدادی از زندانیان، در کارهای خدماتی شهرداری اردبیل به کار گرفته می‌شوند”.

وی افزود: “براساس نامه واصله از فرمانداری به شهرداری، در مورد مقدمات اجرایی مجازات جایگزین حبس موضوع ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی که طبق قانون جدید، از طریق دستگاه‌های قضایی برای متنبه‌کردن آن دسته از افرادی که در هر حال مرتکب تخلف می‌شوند، آئین‌نامه‌ای تنظیم شده است که این افراد از طریق قوه قضائیه به دستگاه‌ها و نهادهایی که پذیرنده خدمات هستند برای به‌کارگیری رایگان، معرفی می‌شوند”.

کریمی تصریح کرد: “بر اساس تصمیماتی که در جلسه هماهنگی حراست شهرداری اردبیل اتخاذ شده شهرداری نیز خواهد توانست تا همانند سایر سازمان‌ها و نهادهایی که پذیرنده این خدمات هستند، از حضور محکومان در کارهای خدماتی و تنظیفات شهری در مدت زمان محکومیت آن‌ها، استفاده کند”.

وی گفت: “امیدواریم با این اقدام بتوانیم گامی در راستای اصلاح و تربیت شایسته این افراد و سلامت هر چه بیشتر جامعه برداشته و از این طریق یاریگر زندان‌های استان در امر کاهش جمعیت زندان‌های استان باشیم”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید