خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴, 6th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۲/۰۸ ساعت ۲۳:۳۷:۰۰

    خانه  > سایر گروهها  >  جزئیات تازه در پرونده تیراندازی مرگبار پلیس سبزوار در پایتخت

جزئیات تازه در پرونده تیراندازی مرگبار پلیس سبزوار در پایتخت

خبرگزاری هرانا ـ روز گذشته بازجویی شش مامور پلیس آگاهی سبزوار در دادسرای جنایی تهران، که هنگام دستگیری یک متهم به قتل در تهران، باعث مرگ سه نفر شده اند، جزئیات تازه ای از این پرونده را مشخص کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در این حادثه که بامداد دوشنبه ۴آبان‌ماه و حوالی سه‌راه افسریه تهران رخ داد، ۶‌مأمور پلیس برای دستگیری یک متهم به قتل راه خودروی پرایدی را سد کردند و پس از آن تیراندازی رخ داد که باعث مرگ ۳نفر از سرنشینان پراید ازجمله متهم و برادرش و مجروح شدن فردی دیگر شد.

به‌دنبال این حادثه، قاضی منافی‌آذر، بازپرس جنایی تهران دستور بازداشت هر ۶مأمور را صادر کرد و آنها دیروز در دادسرای جنایی تهران بازجویی شدند.در این جلسه یکی از مأموران گفت:” یکی از آن ۲برادری که کشته شده متهم بود که یک‌ماه قبل با شلیک گلوله در سبزوار دست به قتل یک دامدارزده است”.

او ادامه داد: “به گفته پسر مقتول، متهم با پدرش اختلاف داشته و روز حادثه او را با شلیک گلوله کشته و فرار کرده بود. تحقیقات ما نشان می‌داد که او در تهران مسافرکشی می‌کند. از سویی او و برادرانش سابقه شرارت و حمل مواد‌مخدر دارند و پیش از این نیز به زندان رفته بودند”.

وی ادامه داد: “پس از آن من و همکارانم با نیابت قضایی راهی تهران شدیم. ما سوار ۲خودروی پژو و سمند بودیم تا اینکه خودروی متهم را حوالی پاکدشت شناسایی کردیم. چون هوا تاریک بود تصور کردیم ۲نفر داخل ماشین هستند و اصلا متوجه نشدیم که مسافر هم داخل ماشین نشسته است. حوالی سه‌راه افسریه راه آنها را سد کردیم و به راننده ایست دادیم اما او نوربالا زد و آنجا بود که ۲برادر دست به قمه شدند. ما ابتدا تصور کردیم که سلاح دستشان اسلحه گرم است”.

چرا که یکی از آنها به اتهام قتل مسلحانه تحت تعقیب بود. در چنین شرایطی مجبور شدیم به سمت آنها شلیک کنیم. ۲نفر از آنها وقتی از ماشین پیاده شدند گلوله خوردند و ۲نفر هم داخل ماشین بودند که گویا گلوله از شیشه عبور کرده و به سر یکی از آن دو اصابت کرده بود. گلوله دیگر هم به لگن سربازی خورده بود که سوار ماشین بود.

مامور پلیس در ادامه گفت: “در تحقیقات مشخص شد که نفر سومی که گلوله به سرش خورده از آشنایان این دو برادر بوده که او هم در سبزوار سابقه سرقت داشت و از مدتی قبل به اتهام زورگیری تحت تعقیب بود. به گزارش همشهری، هم‌اکنون تحقیقات در این پرونده ادامه دارد تا ابعاد پنهان ماجرا آشکار شود”.

مرگ ۳نفر به روایت رئیس پلیس سبزوار

فرمانده انتظامی سبزوار اما در واکنش به این حادثه، بازداشت بودن مامورانش را تکذیب کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، سرهنگ سیدمحمد هاشم‌زاده هاشمی گفت: “مأموران مورد تقدیر دادستانی و فرماندهی انتظامی کشور قرار گرفته و در حمایت کامل هستند. وی در توضیح این ماجرا گفت: شروری فراری که سوابق زیادی ازجمله قتل و تجاوز در پرونده‌اش داشت به اتهام قتل شهروندی سبزواری در تهران تحت تعقیب قرار گرفت که در نهایت این اتفاق افتاد”.

به گفته وی، تمامی سرنشینان پراید با هم آشنا و همدست بودند که با سلاح به سمت مأموران حمله کردند که در نهایت مأموران با استفاده از قانون به کارگیری سلاح ۳نفراز آنها را از پا در آوردند و چهارمین نفر نیز زخمی و به بیمارستان منتقل شد. وی افزود: “متأسفانه برخی از رسانه‌ها این عملیات مهم نیروی انتظامی را با سیاه‌نمایی به انحراف کشاندند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید