خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  مشکلات کلیوی سهیل بابادی در زندان رجایی شهر و عدم درمان

مشکلات کلیوی سهیل بابادی در زندان رجایی شهر و عدم درمان

خبرگزاری هرانا- سهیل بابادی، زندانی محبوس در زندان رجائی شهر از مشکلات کلیوی رنج می برد و مسئولین زندان اجازه اعزام به بیمارستان و درمان را به او نمی دهند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سهیل بابادی، زندانی محبوس در زندان رجائی شهر که از عفونت کلیه و سنگ کلیه در زندان رنج می برد، از امکان درمان و اعزام به بیمارستان محروم بوده و همچنان در وضعیت بلاتکلیف به سر می برد.

بنا به همین گزارش و علی رغم خواست سهیل بابادی و خانواده اش جهت اعزام وی به بیمارستان، مجوز لازم صادر نمی شود.

همچنین و با وجود اعتراض خانواده سهیل بابادی به حکم اخیر وی، هنوز دادگاه تجدیدنظر تعیین شعبه نشده و پرونده او در حالت بلاتکلیف نگاه داشته شده است.

“سهیل بابادی” زندانی سیاسی زندان رجایی شهر که به اتهام توهین به مقدسات به ۵ سال حبس محکوم شده بود، به تازگی طی حکمی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و توهین به رهبری به هفت سال زندان دیگر محکوم شد.

بابادی  در تاریخ اول خرداد ماه ۱۳۹۱ و به دلیل نوشتن قطعاتی طنز در صفحه فیس بوک “کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان” بازداشت شد. بابادی که در دادگاه کیفری استان به اتهام توهین به مقدسات به ۵ سال حبس محکوم شده است و پرونده ای مفتوح و بدون صدور حکم با اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب دارد، پیشتر و در شهریور ۱۳۹۲ در نامه ای از زندان که توسط هرانا منتشر شد، از ضرب و شتم و اتهامات جنسی و خانوادگی توسط بازجویانش برای تحت فشار قرار دادن او جهت اخذ اعتراف خبر داده و گفته بود که بر اثر این فشار و تهدید ها، همسرش طفل ۴ ماهه را که باردار بود سقط کرده است. بابادی در این ارتباط در نامه خود می گوید: “بازجو هم پس از شنیدن این خبر در حین مکالمات تلفنی ما ( تلفن همسرم توسط اطلاعات سپاه شنود میشود) نزد من آمده و با ابراز خوشحالی گفت حتما این بچه حرامزاده بوده که به این سرنوشت دچار شده.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید