خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  فرمانده ناجا مدعی نظارت پلیس بر تلگرام و فضای مجازی شد

فرمانده ناجا مدعی نظارت پلیس بر تلگرام و فضای مجازی شد

خبرگزاری هرانا ـ فرمانده نیروی انتظامی گفت که پلیس فعالیت شبکه تلگرام را رصد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه بیش از ۹۰ درصد جرایم در فضا مجازی با همکاری دستگاه قضا و رصد به موقع ماموران پلیس فتا شناسایی و کشف می‌شود، افزود: “پرونده‌های مختلفی در سازمان‌های دولتی و غیردولتی و همچنین گزارشات مردمی درباره تخلفات اینترنتی و فضای مجازی مطرح می‌شود که این پرونده‌ها با رصد به موقع و دریافت حکم قضایی به نتیجه می‌رسد”.

اشتری در مورد بزرگترین پرونده فضای مجازی در کشور نیز گفت: “شاید از نظر مراجع قضایی مجاز نباشیم این پرونده را مطرح کنیم و اگر سخنگوی دستگاه قضا صلاح بداند، جزئیات کشف این پرونده بزرگ را حتما اطلاع‌رسانی خواهد کرد، اما از همین تریبون اعلام می‌کنم بیش از ۹۰ درصد پرونده‌های مطرح شده در فضای مجازی کشف و به سرانجام می‌رسند و پرونده‌های دیگر نیز در حال پیگیری هستند که به دلیل پیچیدگی‌های اداری کشف و نتیجه‌دهی آنها اندکی طولانی‌تر می‌شود”.

وی در ادامه در مورد فیلترینگ تلگرام و نظارت پلیس بر محتوای مطالب ارسال شده در فضای مجازی نیز گفت: “در شورای عالی فضای مجازی که سیاست‌های کلی بر اساس تدابیر رهبری در آن مشخص می‌شود، مصادیق موردنظر از طریق دستگاه قضا و گروهی که فیلترینگ را برعهده دارند، تعیین و به اطلاع مردم می‌رسد. هر موضوعی که به ما مجوز داده شود، اقدامات لازم درباره آن انجام خواهد شد”.

به گفته وی، آخرین سیاست‌ها و برنامه‌های نیروی انتظامی در فضای مجازی به مدیران و روسای پلیس فتای سراسر کشور ابلاغ شده و به زودی شاهد اجرایی شدن آن خواهیم بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید