خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  روشن شدن تکلیف حقوقی آمران به معروف و ناهیان از منکر به گفته یک مقام قضایی

روشن شدن تکلیف حقوقی آمران به معروف و ناهیان از منکر به گفته یک مقام قضایی

خبرگزاری هرانا ـ معاون قضایی دادگستری فارس گفت که با تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، تکلیف حقوقی آمران و ناهیان روشن شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، سیدصدراله رجایی نسب معاون قضایی دادگستری فارس در جمع اعضای ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر دادگستری فارس در بخشی از سخنان خود تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را مشخص کننده وظایف نهادها و سازمان های ذیربط دانست و افزود: “این قانون حلقه مفقوده ای بود که با تصویب آن تکلیف حقوقی آمران و ناهیان نیز روشن گردید”.

رجایی نسب تصریح کرد: “قبل از تصویب این قانون ساز و کار مشخصی برای حمایت از افرادی که در راه انجام وظیفه دینی و شرعی خود مورد تعدی واقع می شدند وجود نداشت که همین امر باعث دلسردی آمران به معروف و متجری شدن تارکین معروفات و مرتکبین منکرات شده بود”.

وی با اشاره به اینکه این قانون جامع مشتمل بر ۲۴ ماده و ۱۹ تبصره پس از تصویب نهایی و تایید در شورای نگهبان لازم الاجرا گردید، اظهار داشت: “در این قانون مراتب امر به معروف و نهی از منکر و وظایف عموم مردم و همچنین وظایف دولت و سایر دستگاه های متولی فرهنگ  عمومی کشور تبیین شده است”.

وی با اشاره به مواد ۷ و ۱۵ این قانون و اِعمال مجازات غیرقابل تخفیف، تعلیق و تعویق افراد متعرض  نسبت به آمران و ناهیان را یادآور شد و خاطر نشان کرد: “در این قانون تصریح شده است آسیب های جسمی یا جانی که به آمران و نا هیان وارد می شود براساس قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مصوب سال ۱۳۹۱ پس از احراز باید جبران شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید