خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۷/۲۷ ساعت ۱۷:۴۱:۰۷

    خانه  > slide, زندانیان  >  سعید رضوی فقیه در بیمارستان بستری است

سعید رضوی فقیه در بیمارستان بستری است

خبرگزاری هرانا- سعید رضوی فقیه، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجائی شهر برای درمان مشکلات و بیماری های قلبی در بیمارستان قلب بستری است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید رضوی فقیه، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجائی شهر از حدود یک ماه پیش برای ادامه درمان بیماری ها و مشکلات مربوط به قلب خود در بیمارستان قلب بستری است.

او که به تازگی به سه سال و نیم حبس از سوی قاضی صلواتی، رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران محکوم شده، پیشتر عمل قلب باز انجام داده بود و ۵ رگ به قلب او پیوند زده بودند. بنا به همین گزارش از آن ۵ رگ دو رگ آن دوباره مسئله دار شده است. حضور این بار رضوی فقیه در بیمارستان قلب اما برای زدن بالن و فنر در یکی دیگر از رگ های مرتبط با قلب اوست که با موفقیت انجام شده و او دوران توان بخشی خود را در بیمارستان می گذراند.

سه سال و نیم حبس جدید این فعال سیاسی زندانی به اتهاماتی چون دو سال برای توهین به رهبری، یک سال تبلیغ علیه نظام و شش ماه برای توهین به خبرگان در پرونده دوم او بر می گردد.

سعید رضوی فقیه عضو سابق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، پس از سرکوب های انتخابات در سال ۸۸ به دلیل سخنرانی در یک نشست در همدان به اتهام جرایم امنیتی، از سوی دادگاه انقلاب تهران به یکسال حبس تعزیری محکوم شد.

او که به خارج از کشور رفته بود، در اسفند ۱۳۹۲ پس از بازگشت به ایران برای گذراندن یک سال محکومیت به زندان رجایی شهر منتقل شد.

دوران محکومیت رضوی فقیه پنج ماه پیش به پایان رسید و علیرغم پایان حکم به صورت بلاتکلیف در انتظار دادگاه سخنرانی سال ۹۲ همدان خود در زندان رجایی شهر به سر می‌برد که این حکم امروز ابلاغ شد.

سعید رضوی فقیه هفته ی گذشته در اعتراض به عدم توجه مسئولان زندان رجایی شهر و بهداری این زندان دست به اعتصاب غذای خشک زد که پس از دو روز با اعزام به بیمارستان قلب به اعتصاب اعتراضی خود پایان داد.

اعتراض رضوی فقیه عدم ارایه خدمات درمانی مناسب به وی و ممانعت از اعزام او به بیمارستان جهت تکمیل اقدامات درمانی اش بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید