خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  اجبار مجید محمدی معین بر پذیرش مسئولیت اعتصاب غذای خود

اجبار مجید محمدی معین بر پذیرش مسئولیت اعتصاب غذای خود

خبرگزاری هرانا- مجید محمدی معین، زندانی محبوس که در اعتراض به حکم صادره اخیر و وضعیت نابسامان خانوادگی ایجاد شده برای او به سبب این حکم، دست به اعتصاب غذا زده توسط نیروهای امنیتی درون زندان مجبور شد با امضای نامه ای مسئولیت جانی ناشی از اعنصاب غذای خود را بپذیرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مجید محمدی معین، زندانی محبوس در بند هشت زندان اوین که در اعتراض به حکم صادره اخیر و وضعیت نابسامان خانوادگی ایجاد شده برای او به سبب این حکم، دست به اعتصاب غذا زده، مجبور شد تا با امضای نامه ای مسئولیت جانی ناشی از اعتصاب غذای خود را بپذیرد و در این نامه اعلام کند که مسئولیت سلامتی و جان او ناشی از این اعتصاب غذا بر عهده خود او خواهد بود.

مجید محمدی معین، زندانی محبوس در بند هشت زندان اوین در اعتراض به عدم وجود دلیل کافی و عدم وجود عناصر قانونی جرم برای حکم جدید خود، در اعتراض به آنچه دیکته شدن حکم صادره از سوی نهادهای امنیتی به قاضی پرونده و وضعیت نابسامان خانواده خود خواند از روز دوازدهم مهرماه سال جاری دست به اعتصاب غذا بزند.

خواست این زندانی محبوس در زندان اوین در این اعتصاب غذا، رسیدگی بی طرف مرجع قضایی به پرونده او با توجه به ایرادات شکلی فاحش در این پرونده و اعزام به مرخصی تا مشخص شدن تکلیف پرونده اش است.

مرداد ماه سال جاری مجید محمدی معین، زندانی که از بهمن ماه سال ۸۹ محکومیت چهارساله خود در زندان اوین را سپری می کند، در پرونده جدیدی به تحمل یک سال حبس بیشتر محکوم شد.

آقای محمدی معین، در سال ۹۳ در حالیکه در زندان به سر می برد به تبلیغ علیه نظام متهم و سپس به یکسال حبس تعزیری محکوم شد، حکم صادره پس از اعتراض نامبرده در شعبه ۳۶ تجدیدنظر استان تایید و در مرداد ماه سال جاری به نامبرده در زندان ابلاغ گردید، حکم صادره میزان مدتی که نامبرده در زندان خواهد بود را افزایش میدهد.

مجید محمدی معین، خبرنگار روزنامه بیان و سلام و مدیر کمیته اقتصادی انجمن ورزشی نویسان جوان به اتهام اجتماع و تبانی و اقدام علیه امنیت ملی به چهار سال حبس تعزیری محکوم شده بود و از سال ۸۹ در زندان به سر می برد. مشخص نیست محکومیت آقای معین ارتباطی با فعالیت های روزنامه نگاری او داشته باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید