خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  حسن طفاح از زندان رجائی شهر آزاد شد

حسن طفاح از زندان رجائی شهر آزاد شد

خبرگزاری هرانا- حسن طفاح، حقوق دان عراقی و زندانی ۸۶ ساله زندان رجائی شهر، امروز و پس از هفت سال تحمل حبس از زندان رجائی شهر کرج آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن طفاح، حقوق دان عراقی، عضو کانون وکلای جهانی و زندانی ۸۶ ساله زندان رجائی شهر امروز به دلیل ابتلا به بیماری سرطان خون و داشتن حکم عدم توان تحمل کیفر از زندان رجائی شهر آزاد شد.

حسن طفاح در دوم مهر ماه سال جاری پس از کم خونی شدید و بی هوش شدن در زندان، با برانکارد راهی بیمارستان گردید.

پیش از آن نیز در خبرها اعلام شده بود که بیمارستان امام خمینی از پذیرش این زندانی بیمار ممانعت به عمل آورده است. همچنین پیشتر و در دفعات متعدد حال این زندانی ۸۶ ساله زندان رجائی شهر به دلیل سرطان خون، ضعف شدید و وضع جسمانی نامناسب شدیدا وخیم گزارش شده است.

لازم به ذکر است که حسن طفاح، علیرغم گذشت بیش از یک سال از پذیرفته شدن عدم تحمل کیفر ، همچنان زندانی بود و از آزادی، اعزام به مرخصی و یا حتی اعزام به بیمارستان او جلوگیری می شد.

حسن طفاح، حقوقدان عراقی و عضو کانون وکلای جهانی در سال ۱۳۸۷ از سوی نیروی‌های امنیتی دستگیر و از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام جاسوسی و تبلیغ علیه نظام به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید