خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  تشنج دوباره مسعود عرب چوبدار و ممانعت از انتقال وی به بیمارستان

تشنج دوباره مسعود عرب چوبدار و ممانعت از انتقال وی به بیمارستان

خبرگزاری هرانا- مسعود عرب چوبدار، زندانی امنیتی محبوس در زندان رجائی شهر بار دیگر دچار تشنج شد که پس از انتقال به بهداری، با ممانعت مسئولین زندان از انتقال وی به بیمارستان مواجه شده و به بند بازگشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مسعود عرب چوبدار، زندانی امنیتی محبوس در زندان رجائی شهر شب گذشته دچار تشنج شد که پس از انتقال او به بهداری زندان، با ممانعت مسئولین زندان از انتقال وی به بیمارستان مواجه شده و به محل زندانی شدن خود در بند ۴ زندان رجائی شهر بازگشت.

چندی پیش نیز این زندانی امنیتی دچار تشنج شده بود که پس از انتقال به بیمارستان و بدون طی کردن طول درمان به زندان بازگردانده شد.

مسعود عرب چوبدار در انتقال پیشین به بیمارستان به دلیل خودداری از استفاده از دستبند و پابند، مورد فحاشی و ضرب و شتم قرار گرفته و به او اعلام شده بود که این نوع برخورد با وی به دستور رئیس زندان رجائی شهر انجام شده است.

مسعود عرب چوبدار هشتم مهرماه سال جاری دو مرتبه دچار تشنج شده که بعد از انتقال به بهداری زندان رجائی شهر و تزریق آمپول و تشنج دوم به بیمارستان منتقل شد.

لازم به ذکر است که پزشک این بیمار استفاده از داروی خارجی را برای او تجویز کرده است. اما بهداری زندان علی رغم اعلام پزشک این بیمار مبنی بر اینکه وی باید از داروی ایرانی اجتناب کند، داروی ایرانی را در اختیار این زندانی قرار می دهد که این موجب تاثیر منفی بر وضعیت سلامتی مسعود عرب چوبدار می شود. بهداری زندان به این زندانی اعلام کرده که داروی خارجی را خود و یا خانواده اش باید تهیه کنند.

گفتنی است که به علت بیماری مسعود عرب چوبدار دستور انتقال وی به بیمارستان توسط خدابخشی، نماینده دادستان صادر شده است. ولی علی رغم وجود دستور انتقال این زندانی به بیمارستان در پرونده پزشکی وی و موافقت کریمی، رئیس بهداری زندان رجائی شهر، مردانی، رئیس این زندان از این انتقال جلوگیری کرده است.

مسعود عرب چوبدار  به اتهام ارتباط با دول متخاصم و افشای اسناد محرمانه توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست صلواتی محاکمه شده و به ۳سال حبس تعزیری محکوم شد.

مسعود عرب چوبدار از سال ۱۳۹۲ در حال طی کردن دوران محکومیت خود می باشد.

هفته های گذشته نیز رسانه ها اخباری مبنی بر انتقال توام با خشونت این زندانی محبوس از بند دو زندان رجائی شهر بر روی زمین به بهداری زندان و به بیمارستان منتشر کرده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید