خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  ادامه بی خبری از میثاق یزدان نژاد پس از انتقال به اوین

ادامه بی خبری از میثاق یزدان نژاد پس از انتقال به اوین

خبرگزاری هرانا – بی خبری از میثاق یزدان نژاد، زندانی سیاسی زندان رجایی شهر، پس از هیجده روز و بعد از انتقال به زندان اوین همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، با گذشت هیجده روز از انتقال میثاق یزدان نژاد به زندان اوین، همچنان از وضعیت وی و دلایل انتقال اطلاع دقیقی در دست نیست.

گفته شده است که پرونده این زندانی به شعبه یک بازپرسی اوین ارجاع داده شده است ولی مشخص نیست که این زندانی سیاسی در کدام یک از بازداشتگاه های اوین محبوس است و خانواده وی نیز اطلاع چندانی از وضعیت وی ندارند.

پیشتر اعلام شده بود که زندانی سیاسی، میثاق یزدان نژاد جهت درمان به بیمارستان اعزام شده است.

گفتنی است که در هشتمین سال زندان میثاق یزدان نژاد، حکم ۱۳ سال حبس این زندانی سیاسی پس از اعاده دادرسی توسط شعبه ۱۴ دیوان عالی کشور نقض شده و قرار است شعبه هم عرض مجددا به پرونده این زندانی سیاسی رسیدگی کند.

میثاق یزدان‌نژاد، دانشجوی رشتۀ مترجمی پیام نور، در تاریخ ۱۹ شهریورماه ۱۳۸۶ توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر و توسط قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و همچنین دادگاه انقلاب شهرری و پس از تبدیل حکم در شعبه ۳۶ تجدیدنظر، جمعا به ۱۳ سال زندان به دلیل شرکت در مراسم نوزدهمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی و ارتباط و همکاری با سازمان مجاهدین خلق محکوم شد، این زندانی پیش از انتقال در حال سپری کردن هشتمین سال حبس خود در زندان رجایی شهر بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید