خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  افزایش مرگ کارگران حین کار در استان مازندران

افزایش مرگ کارگران حین کار در استان مازندران

خبرگزاری هرانا ـ فقدان ایمنی و مرگ و میر کارگران در حین کار در شش ماهه امسال در استان مازندران، نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد افزایش یافت و از ۴۳ نفر در شش ماهه سال گذشته به ۵۴ نفر در سال جاری رسیده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان، دکتر عباسی با ابیان اینکه از این تعداد ۴۲ نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند افزود: “در شش ماهه سال جاری ۵۴ مردبر اثر حوادث کار در استان جان باخته‌اند. بر اساس آمارهای موجود سقوط از بلندی با ۶۵ درصد فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می دهد، همچنین برق گرفتگی با ۱۴ درصد فوتی جسم سخت با ۸ درصد فوتی و سایر با ۴ درصد در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند”.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود: “در شش ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۴ مورد در شهریور ماه و کمترین آن با ۳ مورد در اردیبهشت ماه ثبت شده‌ است”.

این مقام اجرایی استان تصریح کرد: “طی این مدت  شهرستان‌های ساری با ۹ فوتی ، آمل و بابل هر کدام با  هشت فوتی بیشترین و شهرستان‌های چالوس ، رامسر و بهشهر هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید