خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  تجمع مقابل منزل اولیای دم برای بخشش محکوم به اعدام

تجمع مقابل منزل اولیای دم برای بخشش محکوم به اعدام

خبرگزاری هرانا ـ شب گذشته خانواده محکوم ۲۴ ساله که متهم به قتل بود، برای طلب عفو و بخشش، مقابل محل زندگی خانواده مقتول تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه خبری راه مبین، شب گذشته عده ای از خانواده و دوستان محکوم ۲۴ ساله به نام ” محمد ب.م” که متهم به قتل فردی به نام “مهیار حضیری” شناخته شده بود، با در دست گرفتن پارچه نوشته‌هایی برای طلب عفو و بخشش توسط اولیای دم مقابل محل زندگی خانواده مقتول تجمع کردند.

یکی از اعضای خانواده متهم به قتل گفت: “ما عاجزانه از خانواده متوفی طلب عفو و بخشش داریم و اعتقاد داریم کار بسیار اشتباهی صورت گرفته، اما با اعدام این جوان، چیزی عوض نمی‌شود و خانواده ما نیز داغدار می‌شود”.

وی گفت: “محمد متهم به قتل، الان حدود ۷ سال است که در زندان است و به سن ۲۴ سال رسیده است و خانواده ما تقاضای بخشش این جوان را از اولیای دم دارند”.

از سوی دیگر یکی از نزدیکان خانواده اولیای دم در صحبتهایی کوتاه گفت: “ما نیز داغ بسیار سنگینی دیده‌ایم و وضعیت خانواده مهیار مساعد نیست و حرف ما این است که چرا آن موقع که دعوا و نزاع با سلاح سرد صورت گرفت این خانواده مراقب فرزند خود نبودند که الآن نخواهند رضایت بگیرند”.

گفتنی است هنوز اطلاعی از وضعیت بخشش یا اجرای حکم قصاص توسط اولیای دم نداشته و در اولین فرصت نتیجه این ماجرا را به اطلاع مخاطبین می‌ساند.

مطالب مرتـبط

یک نظر

  1. درست است که اعدام اصولاً مجازاتی است که وجدان امروزه بشر با آن مشکل دارد، اما نمی توان از این هم غافل شد که نسبت به این موضوع باید فرهنگ مردم جوامع را در نظر گرفت. جامعه ی غربی تکلیف خود را با مجازات غربی (هرچند نه به طور کامل) حل کرده اما نمی توان کشورهای دیگر را به صرف تأکید روی حکم اعدام محکوم کرد. از سوی دیگر راه انداختن کمپین برای لغو اعدام یک واکنش طبیعی از سوی اولیای دم در پرونده های اینچنینی به دنبال دارد که یعنی می خواهند این خانواده ها را از حق قانونی خود محروم کنند.
    خلاصه این که مجازات قاتل باید به عنوان یک حق قانونی از سوی این کمپین ها به رسمیت شناخته شود تا احساسات اولیای دم جریحه دار نشود.
    ضمناً طرفداران لغو حکم اعدام باید این مشکل یا نقص در قوانین جزایی ایران را در نظر بگیرند که با لغو حکم اعدام، زندانی یا بلافاصله آزاد می شود یا حداکثر به مدت هشت سال زندانی می شود.
    در حالی که تا آنجا که می دانم در کلیه جوامع غربی مجازات قاتل حبس ابد است و به این آسانی بخشیده نمی شود.
    به همین دلیل طرفداران لغو حکم اعدام باید روی مجازات حبس ابد برای قاتلان پافشاری زیادی بکنند.

نظر بگذارید