خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, اقلیت های ملی, سایر گروهها  >  خانواده جانباخته در منا برای برگرداندن جسد به ایران تحت فشار قرار گرفت

خانواده جانباخته در منا برای برگرداندن جسد به ایران تحت فشار قرار گرفت

خبرگزاری هرانا ـ مسئولان امنیتی و سازمان حج و زیارت خانواده “عبدالله براهوی ژند”، از کشته شدگان حادثه منا را تحت فشار قرار دادند تا جسد را به ایران منتقل کرده و در زادگاه خود دفن کنند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فعالین بلوچ، خانواده عبدالله براهوی ژند پس از کشته شدن وی در حادثه سیل جمعیت در منا از سازمان حج و زیارت خواسته اند که در کشور عربستان و در جوار بقیه جانباختگان منا دفن شوند، اما این سازمان مخالفت کرده و خانواده را مجبور کرده اند که رضایت داده و اجساد را به ایران برگردانند.

پیشتر مقامات وزارت بهداشت و حج و زیارت گفته بودند: “هیچ درخواستی برای دفن جانباختگان در عربستان دریافت نکرده اند”.

در همین زمینه و پس از انتقال جسد عبدالله، ماموران امنیتی خانواده نامبرده را تحت فشار قرار داده اند که نماز جنازه وی توسط مولانا محمد حسین گرگیج امام جمعه اهل سنت گالیکش اقامه نشود، اما خانواده مخالفت کرده است اما علیرغم آن مجبور به تغییر محل برگزاری مراسم از مصلی اهل سنت آزادشهر به مسجد ایمان روستای رضا آباد شده اند.

لازم به ذکر است که عبدالله براهویی ژند، از شهروندان اهل سنت و ساکن روستای بلوچ آباد از توابع شهرستان رامیان استان گلستان بود که بر اثر سیل جمعیت در هنگام حرکت برای ادای مناسک رمی جمرات دچار سانحه شده و فوت کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید