خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  حسن طفاح؛ هفت سال زندان با بیماری

حسن طفاح؛ هفت سال زندان با بیماری

خبرگزاری هرانا – هفت سال از بازداشت و زندان حسن طفاح، حقوقدان عراقی، در شرایطی می گذرد که این زندانی ۸۶ ساله زندان رجائی شهر با بیماری های مختلفی دست به گریبان است و از سال ۱۳۹۲ تا کنون با وجود ابتلا به بیماری سرطان خون از مرخصی محروم بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن طفاح، حقوق دان عراقی و زندانی ۸۶ ساله زندان رجائی شهر در شرایطی هفتمین سال زندان خود را سپری می کند که با وجود ابتلا به بیماری های متعددی از جمله سرطان خون، از سال ۱۳۹۲ تا کنون از مرخصی و ارسال به بیمارستان برای یک درمان کامل محروم بوده است.

همسر این زندانی محبوس در زندان رجائی شهر در گفتگو با خبرگزاری هرانا، ضمن تاکید بر سن بالای این زندانی و همچنین ابتلای او به سرطان می گوید که همسرش لازم است که برای درمان از زندان بیرون برود و آزمایشات مربوطه را انجام دهد، اما از سوی مراجع قضایی و امنیتی اجازه لازم داده نمی شود.

همسر این زندانی ۸۶ ساله در ارتباط با آزمایشات مربوط به شوهرش می گوید که همسرش برای آزمایش به بیمارستان برده شده اما تنها یک آزمایش از او به عمل آمده و بقیه آزمایشات و چک های لازم برای سلامتی این زندانی بیمار زندان رجائی شهر انجام نشده است. وی همچنین تاکید می کند در صورت اجازه برای خروج همسرش از زندان امکان گرفتن آزمایشات بیشتری وجود دارد. اما هر بار و پس از انتقال به بیمارستان توسط مامورین زندان به یک آزمایش ساده اکتفا شده و حسن طفاح را به دوباره به زندان باز می گردانند.

همسر این زندانی مبتلا به سرطان خون در زندان رجائی شهر با ذکر این نکته که نظر پزشکی قانونی در مورد عدم تحمل کیفر شوهرش اعلام شده است، از مراجعه خود به دادستانی خبر می دهد. او می گوید که دادستانی در پاسخ اعلام کرده که پرونده را به دادگاه محول می کند که در صورت خواست دادگاه تغییری در حکم صادر شده صورت پذیرد. همسر حسن طفاح می گوید که با وجود این اما نمی داند که دادستان واقعا کاری خواهد کرد، یا نه و منتظر است.

حسن طفاح در دوم مهر ماه سال جاری پس از کم خونی شدید و بی هوش شدن در زندان، با برانکارد راهی بیمارستان گردید.

پیش از آن نیز در خبرها اعلام شده بود که بیمارستان امام خمینی از پذیرش این زندانی بیمار ممانعت به عمل آورده است. همچنین پیشتر و در دفعات متعدد حال این زندانی ۸۶ ساله زندان رجائی شهر به دلیل سرطان خون، ضعف شدید و وضع جسمانی نامناسب شدیدا وخیم گزارش شده است.

لازم به ذکر است که حسن طفاح، علیرغم گذشت بیش از یک سال از پذیرفته شدن عدم تحمل کیفر ، همچنان زندانی است و از آزادی، اعزام به مرخصی و یا حتی اعزام به بیمارستان او جلوگیری می شود.

حسن طفاح، حقوقدان عراقی و عضو کانون وکلای جهانی در سال ۱۳۸۷ از سوی نیروی‌های امنیتی دستگیر و از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام جاسوسی و تبلیغ علیه نظام به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

 

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید