خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  نیمه تمام ماندن انتقال پیمان عارفی به مسجدسلیمان و بازگشت به اوین به علت بیماری

نیمه تمام ماندن انتقال پیمان عارفی به مسجدسلیمان و بازگشت به اوین به علت بیماری

خبرگزاری هرانا –  اعزام پیمان (امیررضا) عارفی به زندان مسجد سلیمان به علت بیماری شدید گوارشی و حال وخیم وی نیمه تمام ماند و در نیمه راه به تهران برگرداندو تحت نظر پزشک زندان اوین قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، بازگرداندن پیمان (امیررضا) عارفی از زندان اوین به زندان مسجد سلیمان به علت بیماری شدید گوارشی و حال وخیم وی نیمه تمام ماند و در نیمه راه به تهران برگردانده شد و تحت نظر پزشک زندان اوین قرار گرفت.

گفته میشود که این زندانی سیاسی جهت ادامه دوران زندان خود به زندان اوین منتقل شده بود. هنوز از دلایل بازگرداندن وی به زندان مسجد سلیمان اطلاعی در دست نیست.

ناهید رحمانی و زیبا صادق‌زاده مادر و همسر پیمان (امیر رضا) عارفی، زندانی سیاسی که در ان وقت در زندان مسجد سلیمان محبوس بود، در راه بازگشت از ملاقات در تاریخ ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۲ بر اثر یک سانحه رانندگی جان خود را از دست دادند.

پیمان عارفی اردی‌بهشت ماه سال ۸۸ بازداشت شد و در دادگاه به اتهام هواداری از «انجمن پادشاهی» مورد محاکمه قرار گرفته و ابتدا به اعدام و سپس در دادگاه تجدید نظر به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این زندانی سیاسی به همراه پسر دایی خود آرش رحمانی که در اواخر سال ۸۸ اعدام شد، در حالی که پیش از انتخابات جنجالی سال ۸۸ بازداشت شده بود در دادگاه دستجمعی دستگیرشدگان بعد از انتخابات، به عنوان یکی از معترضان انتخاباتی که در صدد انجام اقدامات مسلحانه علیه حکومت بوده مورد محاکمه قرار گرفت.

زیبا صادق‌زاده که خود به همراه پیمان عارفی بازداشت شده بود نیز مدتی در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی قرار داشته است، پیمان عارفی پیش‌تر در نامه‌ای از زندان اعلام داشت برای رهایی همسرش بر علیه خود اعتراف کرده است.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید