خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴, 26th of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۷/۰۶ ساعت ۱۷:۳۷:۰۳

    خانه  > زندانیان  >  روحانی: آزادى زندانیان آمریکایى در گرو آزادى زندانیانى ایرانى

روحانی: آزادى زندانیان آمریکایى در گرو آزادى زندانیانى ایرانى

خبرگزاری هرانا ـ رئیس‌جمهور ایران اعلام کرد که درصورت آزادی زندانیانی ایرانی که عمدتا به دلیل نقض تحریمهاى مرتبط با صنعت هسته اى در زندان هاى امریکا هستند احتمال اقدام متقابل از سوی ایران نیز وجود خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران روز یکشنبه در مصاحبه با سی‌ان‌ان شرکت کرد و درباره احتمال مبادله زندانیان سیاسی میان دو طرف گفت: “اگر آمریکایی‌ها گام‌های مناسب را برداشته و آنها (زندانیان ایرانی) را آزاد کنند، مشخصا فضای مناسبی برای ما ایجاد خواهد شد تا هر اقدامی را که در توان داریم برای آزادی هرچه سریعتر آمریکایی‌های زندانی در ایران به کار گیریم”.

رئیس‌جمهور ایران در ادامه گفت: “هیچ چیز بیشتر از کمک به یک زندانی من را خوشحالتر نخواهد کرد”.

وی درباره زندانی‌های ایرانی حاضر در آمریکا نیز گفت: “ایرانی‌هایی هستند که در آمریکا به واسطه اقدامات مرتبط به صنعت هسته‌ای ایران زندانی شده‌اند، وقتی این تحریمها لغو شده‌اند چرا باید این افراد همچنان در زندان بمانند، بنابراین آنها باید آزاد شوند”.

روحانی ادامه داد: “اگر آمریکایی‌ها اقدامات لازم را در برابر شهروندان ایرانی که در اینجا زندانی هستند انجام دهند، بنابراین احتمالا فضا و شرایط مناسبی برای اقدامات متقابل ایجاد خواهد شد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید