خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان, سایر گروهها  >  احضار فرزند محمدرضا نکونام به دادگاه ویژه روحانیت قم

احضار فرزند محمدرضا نکونام به دادگاه ویژه روحانیت قم

خبرگزاری هرانا ـ محمدمهدی نکونام، فرزند محمدرضا نکونام که در زندان اوین محبوس است، به دادگاه ویژه روحانیت قم احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کلمه، دادگاه ویژه روحانیت قم برای چندمین بار محمدمهدی نکونام فرزند آقای نکونام را احضار کرده و وی قرار است برای صبح فردا خود را به دادگاه معرفی کند.

پیش از این و در تیرماه سال جاری نیز محمدمهدی نکونام نیز پس از احضار به دادسرای ویژه روحانیت در قم بازداشت شده بود.

آقای علی زین الدین، از شاگردان آقای نکونام در این باره گفته بود: “هیچ توضیحی در مورد اتهام نداده اند و احتمال می دهیم که به علت پیگیری ایشان در مورد وضعیت پدرش باشد، وقتی دیدند که این پیگیری ها و اقدامات قانونی دارد به ثمر می رسد، احتمالا می خواهند او را بترسانند تا کارهای پدرش را پیگیری نکند”.

دادگاه ویژه روحانیت شهریور ماه امسال آقای محمدرضا نکونام را در مرحله بدوی به دو سال حبس تعزیری محکوم کرد.

حکم زندان برای این مدرس حوزه علمیه قم و پژوهشگر دینی در شرایطی صادر شده که او از ماهها قبل در حبس به سر می برد و در زندان دچار سکته مغزی شده است، با این حال مسئولان قضایی وی را از اعزام به مراکز پزشکی و بیمارستان های خارج از زندان برای درمان محروم کرده اند.

آقای نکونام ۳۱ فروردین ماه سال جاری پس از انتشار مطلبی در روزنامه قانون در حالی که وضعیت جسمانی مناسبی نداشت توسط ماموران امنیتی دستگیر و روانه زندان قم شد.

این استاد زندانی حوزه علمیه قم یک بار دیگر هم در نیمه دی ماه گذشته بدون اعلام هیچ دلیلی توسط ماموران دستگیر و زندانی شد ولی در پی وخامت حالش از زندان آزاد و مستقیما به بیمارستان منتقل شد.

در مدت پس از آزادی نیز به علت فشار نهادهای امنیتی، کلاس های درس وی تعطیل بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید