خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۳ آبان ۱۳۹۴, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۸/۰۳ ساعت ۱۲:۵۰:۰۶

    خانه  > سایر گروهها  >  به گفته رئیس سازمان زندانها، تغییر کاربری زندان اوین منوط به دستور رئیس دستگاه قضاست

به گفته رئیس سازمان زندانها، تغییر کاربری زندان اوین منوط به دستور رئیس دستگاه قضاست

خبرگزاری هرانا ـ رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت که تغییر کاربری زندان اوین به بوستان منوط به دستور رئیس قوه قضائیه است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، اصغر جهانگیر، رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور اعلام کرد: “برای انتقال زندان اوین به مکانی دیگر و تغییر کاربری آن به بوستان چند مرحله باید در نظر گرفته شود”.

وی گفت: “زندان مثل سایر اماکن عمومی نیست که به راحتی قابل انتقال باشد بلکه باید ابتدا مکان یابی صورت بگیرد که براساس شرایط زیست محیطی ، امنیتی ، رفت و آمد خانواده ها ، اعزام و بدرقه زندانی قابل تعریف است”.

جهانگیر تصریح کرد: “اعتبارات ساخت مکان جدید و همچنین تأمین نیروی انتظامی متناسب برای زندان ها برنامه‌ریزی خاص خودش را دارد”.

رئیس سازمان زندان ها افزود: “انتقال زندان، واگذاری و فروش مکان قدیمی نیز از جمله مسائل دیگری است که در راستای تغییر کاربری زندان ها مورد توجه قرار دارد”.

وی تصریح کرد: “در حال حاضر هیچ کدام از برنامه ریزی های لازم برای تغییر کاربری زندان اوین و تبدیل آن به بوستان صورت نگرفته است و تا زمانی که دستور رئیس قوه قضائیه ابلاغ نشود زندان اوین در همین حالت باقی خواهد ماند”.

بهمن ماه سال ۹۱ شهرداری تهران اعلام کرده بود: “براساس مذاکراتی که این نهاد با دستگاه قضا داشته است به زودی زندان اوین به بوستان و موزه تبدیل می شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید