خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  ممانعت از درمان سعید حسین زاده

ممانعت از درمان سعید حسین زاده

خبرگزاری هرانا – از درمان سعید حسین زاده، فعال مدنی زندانی در بند هفت زندان اوین با وجود حضور دکتر متخصص ممانعت به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز و طی حضور یک پزشک متخصص در بند هفت زندان اوین، از درمان سعید حسین زاده، فعال مدنی زندانی در این بند به این دلیل که اسم او در لیست بیمارها نبود، ممانعت به عمل آمد.

به گزارش منابع مطلع، این پزشک متخصص تنها در پاسخ به اعتراض و خواست برای معاینه سعید حسین زاده به دادن دو تا سه قرص به او اکتفا کرده است. این در شرایطی است که این فعال مدنی زندانی تنها در طول روز برای تسکین و درمان بیماریهای خود به مانند ناراحتی قلبی، روماتیسم و درد مفاصل شش تا هفت قرص مصرف میکند.

یک منبع آگاه در این خصوص به خبرنگار هرانا گفت که خانواده این فعال مدنی در بند به مدت یکسال است که در تلاش هستند تا او را نزد یک پزشک متخصص برای آزمایشات مربوط به بیماری های او ببرند، اما هنوز نتوانسته اند مجوز این مسئله را دریافت کنند.

این منبع آگاه همچنین گفت که با وجود اینکه خانواده سعید حسین زاده همه شرایط مسئولین زندان و دستگاه قضایی را برای انتقال او به بیمارستان پذیرفته اند، بازهم از این مسئله ممانعت به عمل می آید. این منبع مطلع همچنین افزود که با وجود مشکلات جسمی این فعال مدنی و پس از هربار مراجعه برای انتقال به بیمارستان، خدابخشی دادیار ناظر بر زندان اوین به سعید گفته است که “حالش خوب است و چیزیش نیست.”

سعید حسین زاده در مهرماه ۱۳۹۳ توسط ماموران سپاه در منزل شخصی‌اش دستگیر و به سلول‌های انفرادی بند ۲-الف زندان اوین منتقل شد.

وی در دادگاه بدوی و توسط قاضی مقیسه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به اتهام اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت داخلی کشور و توهین به رهبر جمهوری اسلامی ایران به هفت سال زندان محکوم شده بود. حکمی که در مرحله تجدیدنظر و در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر توسط قاضی زرگر تائید شد.

منابع مطلع پیشتر به هرانا اعلام کرده بودند که علیرغم پرونده این فعال مدنی در بند که در ابتدا سبک تلقی می شد، مسائل غیرحقوقی مرتبط با وضعیت او در زندان و برخوردها با مسئولین زندان موجب این حکم سنگین شده است.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید