خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  سهیل بابادی؛ بیش از چهل ماه بلاتکلیف و عدم دسترسی به درمان

سهیل بابادی؛ بیش از چهل ماه بلاتکلیف و عدم دسترسی به درمان

خبرگزاری هرانا – خبرگزاری هرانا – سهیل بابادی، زندانی محبوس در زندان رجائی شهر پس از گذشت بیش از چهل ماه از بازداشت و صدور احکام اولیه پرونده های خود علیرغم بیماری، همچنان در بلاتکلیفی و در انتظار حکم نهایی به سر می برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران سهیل بابادی، زندانی سیاسی عقیدتی پس از گذشت بیش از چهل ماه از بازداشت همچنان در وضعیت بلاتکلیف به سر می برد، و نه زمان دادگاه تجدیدنظر به ایشان ابلاغ می شود و نه امکان رسیدگی پزشکی مناسب برای او فراهم شده است.

همسر این زندانی سیاسی، عقیدتی با ذکر این نکته که هنوز شعبه تجدیدنظر پرونده های ایشان مشخص نشده و ایشان در وضعیت بلاتکلیف به سر می برد به خبرنگار هرانا گفت که همسرش مشکل کلیوی پیدا کرده است و چون حکم قطعی نشده و وضعیت حکم اولیه هست اجازه مرخصی نمی دهند. که بشود اعزام به بیمارستان کرد.”

همسر سهیل بابادی همچنین گفت که در وضعیت فعلی همسرش تلاش میکند تا با امکانات کم بهداری زندان رجائی شهر مشکلات جسمی خود را کنتزل و حل کند.

“سهیل بابادی” زندانی سیاسی زندان رجایی شهر که به اتهام توهین به مقدسات به ۵ سال حبس محکوم شده بود، به تازگی طی حکمی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و توهین به رهبری به هفت سال زندان دیگر محکوم شد.

بابادی  در تاریخ اول خرداد ماه ۱۳۹۱ و به دلیل نوشتن قطعاتی طنز در صفحه فیس بوک “کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان” بازداشت شد. بابادی که در دادگاه کیفری استان به اتهام توهین به مقدسات به ۵ سال حبس محکوم شده است و پرونده ای مفتوح و بدون صدور حکم با اتهام اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب دارد، پیشتر و در شهریور ۱۳۹۲ در نامه ای از زندان که توسط هرانا منتشر شد، از ضرب و شتم و اتهامات جنسی و خانوادگی توسط بازجویانش برای تحت فشار قرار دادن او جهت اخذ اعتراف خبر داده و گفته بود که بر اثر این فشار و تهدید ها، همسرش طفل ۴ ماهه را که باردار بود سقط کرده است. بابادی در این ارتباط در نامه خود می گوید: “بازجو هم پس از شنیدن این خبر در حین مکالمات تلفنی ما ( تلفن همسرم توسط اطلاعات سپاه شنود میشود) نزد من آمده و با ابراز خوشحالی گفت حتما این بچه حرامزاده بوده که به این سرنوشت دچار شده.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید