خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ یک کارگر حین کار در تهران

مرگ یک کارگر حین کار در تهران

خبرگزاری هرانا ـ به دلیل فقدان ایمنی در محیط کار، یک گارگر جوان، بر اثر ریزش آوار ساختمان مسکونی، جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ریزش مرگبار آوار یک ساختمان مسکونی بر سر کارگری در یک زمین گودبرداری شده خبر داد.

سیدجلال ملکی، درباره این حادثه گفت: “وقوع حادثه ریزش آوار در ساعت ۱۶:۴۴ دیروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که به دنبال آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانان ایستگاه ۸۹ و گروه نجات ۴ را به محل حادثه واقع در بلوار کاوه اعزام کردند”.

وی با اشاره به حضور آتش‌نشانان در محل افزود: “پس از حضور عوامل آتش‌نشانی در محل مشخص شد که حادثه در قطعه زمینی به مساحت ۲۰۰ متر مربع که ۱۵۰ متر از آن به عمق شش متر گودبرداری شده بود، رخ داده است”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در توضیح بیشتر وقوع حادثه گفت: “این زمین به تازگی گودبرداری شده و در قسمتی از آن چاهی به عمق حدود ۳ متر قرار داشت که به دلیل نامعلوم پر از آب شده بود به همین دلیل کارگری افغانستانی برای بررسی و تخلیه آب وارد این چاه شده بود که در همین حین بیش از نیمی از ساختمان مسکونی ۲ طبقه‌ای که در ضلع شرقی این زمین گودبرداری شده وجود داشت، ریزش کرده و برسر این کارگر و دهانه چاه ریخته است”.

ملکی با اشاره به عملیات آتش‌نشانان اظهار کرد: “با توجه به اینکه دهانه چاه پیدا نبود، آتش‌نشانان عملیات جست‌وجو را آغاز کرده و پس از مدتی موفق به یافتن دهانه چاه شده و اقدام به برداشتن آوار از این محل کردند و کارگر ۲۰ ساله افغانستانی از زیر آوار خارج کرده و به عوامل اورژانس تحویل دادند که متاسفانه پس از بررسی علائم حیاتی مشخص شد که در همان دقایق اولیه جان خود را از دست داده است”.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره اینکه آیا در ساختمان مسکونی نیز کسی حضور داشت یا خیر، گفت: “بنا به گفته پیمانکار و مالک از چند روز قبل ساکنان این ساختمان خانه را ترک کرده و خوشبختانه هنگام بروز حادثه کسی در ساختمان حضور نداشت اما اگر ساکنان آن درون این ساختمان بودند، احتمال افزایش تلفات و مجروح شدن ساکنان آن وجود داشت”.

ملکی با بیان اینکه درباره اصولی یا غیراصولی بودن این گودبرداری سازمان نظام مهندسی باید اظهارنظر کرده و پاسخگو باشد، گفت: “آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی محل و عملیاتی حدودا ۶ ساعته در ساعت ۲۳ به عملیات خود خاتمه دادند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید